У МОЗ планується перегляд рекомендацій, які стосуються організації навчання з 1 вересня, з урахуванням підсумків глобальної конференції ВООЗ та ЮНІСЕФ. Таку інформацію озвучив головний санлікар та заступник керівника відомства Віктор Ляшко під час Всеукраїнської серпневої конференції, присвяченій організації навчального року 2020-2021.
Він наголосив, що ті рекомендації, які є станом на сьогодні, будуть змінені і переглянуті. За його словами, слід дочекатися проведення конференції ВООЗ та ЮНІСЕФ, де будуть обговорюватися питання освітнього процесу в умовах епідемії коронавірусної інфекції, а потім уже робити відповідні зміни.
«Рекомендації, які сьогодні затверджені, вони все-таки будуть переглядатися і змінюватися… Наступного тижня планується глобальна конференція Всесвітньої організації охорони здоров’я, ЮНІСЕФ, до яких залучаються міністерства охорони здоров’я. Там також будуть розглядатися питання підготовки до нового навчального року в умовах пандемії. Також будуть розглядатися питання щодо того, потрібно чи не потрібно тестувати вчителів, учнів», – пояснив санлікар.
Пан Ляшко також зазначив, що відповідно до ухвалених рекомендацій МОЗ, педагогічні працівники, які мають температуру вище 37,2, до роботи не мають допускатися.
Він наголосив, що серед 94 000 хворих на коронавірус в Україні, 7% припадає на дітей до 19 років.
Санлікар пояснив, що у більшості випадків, які зафіксували у дитсадках, хвороба починається з виховательки. Саме тому, за словами Ляшка, необхідно проводити температурній скринінг дорослих, які працюють в закладах освіти.
Також заступник очільник МОЗ повідомив, що працівникам навчальних закладів слід провести з батьками та учнями детальні бесіди про симптоми COVID-19. За словами санлікаря, керівники освітніх установ мають сформувати маршрут та графік приходу дітей до школи так, щоб не допустити великого скупчення людей.
Згідно наявних рекомендацій МОЗ, учні і вчителі мають при вході до закладу освіти надягти маску, яка прикриває ніс і рот, але у класі дозволяється знаходитися без масок.
«Відповідно до сьогоднішніх рекомендацій, вчителі мають бути в масках і впродовж уроку, але додаткові дискусії, які сьогодні ми провели з освітянами, ми розуміємо і змінимо норму – вчителям буде дозволено викладати без маски для обличчя. В той же час у «помаранчевій» зоні ми дамо рекомендацію вчителям надягати захисний щиток, який є прозорий і дозволяє передавати емоції для того, щоб не порушувати освітній процес», – роз’яснив він.
Також Ляшко зазначив, що до початку уроку вчитель повинен поцікавитись у кожного учня його самопочуттям, щоб пересвідчитися, чи не має у нього симптомів коронавірусу. За його словами, у разі, якщо такі симптоми наявні, то дитину слід перевести до визначеного приміщення (тимчасового ізолятора), а також сповістити медпрацівникам та епідеміолога, який опікується цим освітнім закладом.
Особливу увагу санлікар приділив питанню наявності у туалетах навчальних установ рідкого мила, дезінфекторів, паперових рушників, електросушарок для рук.
Він також додав, що необхідно після кожного уроку 10 хвилин провітрювати приміщення.