У МОЗ починають масштабне сероепідеміологічне дослідження поширення антитіл до коронавірусної інфекції Даний проєкт буде втілюватися у життя спільно з ЦГЗ та «Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка». Таку інформацію сповістила Світлана Шатолова, заступниця очільника МОЗ.
Вона сказала, що дослідники проведуть оцінку популяційну оцінку імунітету українців, визначать уразливі групи до зараження, доступ до тестування та частку безсимптомних випадків хвороби серед дорослих, а також проаналізують фактори ризику.
«Це дуже важливо для глибшого розуміння захворюваності. Ми зможемо побачити ціліснішу картину, врахувати інформацію про тих людей, які хворіли безсимптомно або з різних причин не звертались до лікаря по допомогу», – роз’яснила чиновниця.
Зазначається, що дослідження планується здійснити у 2 етапи: польовий та аналітичний.
Під час польового етапу сформують мобільні бригади. До їх складу включать соціологічних працівників та медика. Вони будуть здійснювати опитування та брати зразки крові для лабораторних досліджень на наявність антитіл IgM та IgG. У такий спосіб планується рандомно охопити до 9 000 дорослих громадян України в усіх областях. Опитування відбудеться у населених пунктах з різною кількістю жителів – від сіл до великих міст, респонденти будуть різні віком і статтю.
На аналітичному етапі передбачена обробка заповнених анкет та формування реальних статистичних результатів, репрезентативних для всієї України.
Фахівці планують завершити обидва етапи дослідження протягом літа. Для громадян це буде абсолютно добровільна ініціатива, у результаті якої вони отримають безкоштовні результати тестування на антитіла. Зазначену ініціативу реалізують у межах спільного МОЗ та Світового банку проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».