В Україні тривають випробування нової схеми лікування хворих на туберкульоз

575

Mycobacterium_tuberculosis_14313982_1Глобальний альянс з розробки протитуберкульозних препаратів (Global Alliance for TB Drug Development) із квітня 2015 р. ­почав проведення в Україні клінічних випробувань нових протитуберкульозних препаратів і нових схем лікування чутливого та хіміорезистентного туберкульозу.

На сьогодні завершені клінічні випробування трьох нових протитуберкульозних засобів — ­бедаквіліну, деламаніду і претоманіду. Передбачається, що комбінація цих і вже наявних препаратів дасть змогу розробити ефективнішу схему лікування, яка скоротить курс лікування, зменшить його вартість, а отже, підвищить рівень прихильності пацієнтів до лікування.

Про це йшлося на круглому столі, який провели Фундація «Громадський рух «Україн­ці проти туберкульозу» спільно з Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України, на тему «Нові схеми лікування резистентного туберкульозу на основі найновітніших ліків — надія для видужання для десятків тисяч хворих в Україні і мільйонів хворих у світі». Участь у дискусії взяли представники державних установ, керівники протитуберкульозних диспансерів, науковці, лікарі-фтизіатри, представники ВООЗ та ЮНІСЕФ. 

Клінічні випробування вказаних препаратів продовжаться до 2020 р. За словами представника Бюро ВООЗ в Україні Юлії Чистякової, вони узгоджуються з новою стратегією ВООЗ «Кінець туберкульозу», мета якої — викоренити це захворювання до 2035 р. й забезпечити повний безкоштовний доступ населення до лікування.

За словами представника ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» Яни Терлєєвої, у таких нових, ефективніших програмах лікування перш за все зацікавлена держава.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я