В країні з 1 липня запрацювали нові пакети медпослуг для осіб, які мають хронічні захворювання нирок та розлади психіки, повідомляє НСЗУ.Зазначається, що Національна служба здоров’я України презентувала два нові пакети медпослуг: «Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах» та «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Дані пакети медпослуг запрацювали з 1 липня.
У відомстві наголосили, що Програма медичних гарантій (ПМГ) має наблизити меддопомогу до пацієнта та зробити її більш доступною, безпечною та якісною.
Повідомляється, що у 2019 році число осіб, які потребували перитонеального діалізу, збільшилося майже на 7 %. Процедура є життєво важливою для таких хворих. Згідно із дослідженнями, у перші 2-3 роки лікування вищі показники виживаності мають пацієнти, що проходять перитонеальний діаліз, як перший вид замісної ниркової терапії.
Дана процедура є безпечною, технічно простою, найдешевшою та достатньо ефективною для пацієнтів, які потребують діалізу.
Слід зазначити, що за ПМГ-2021 на даний метод терапії передбачено 168 мільйонів гривень. Тариф на медпослуги за пакетом: капітаційна ставка за одного пацієнта на день в обсязі 806 гривень за проведення постійного перитонеального діалізу, та 1 384 гривні за процедуру апаратного перитонеального діалізу. Наразі 37 медустанов вже подали відповідні заяви до НСЗУ, а 25 з них вже чекають на проєкт договору.
Ще один пакет стосується психіатричної допомоги, яку будуть надавати мобільні мультидисциплінарні команди. Дана послуга зробить допомогу для осіб, що мають розлади психіки, більш доступною. Цей пакет необхідний для людей, що пройшли терапію у стаціонарних умовах. Тепер пацієнту нема потреби тривалий час знаходитися у психлікарні, бо після стабілізації стану він може повернутися додому. Далі ним буде опікуватися мобільна мультидисциплінарна команда, що дозволить людині з розладами психіки адаптуватися до життя у суспільстві.
Щоб мобільна команда прибула до пацієнта, необхідно отримати направлення у лікаря-психіатра або у лікаря сімейної медицини. Якщо стан людини різко погіршився, тоді слід звертатися до ЕМД за номером 103.
У межах ПМГ закладено 60 мільйонів гривень на послуги мобільних мультидисциплінарних команд. Тариф на медпослуги з психіатричної допомоги складає 50 535 гривень (глобальна ставка за 1 команду на місяць), який НСЗУ буде сплачувати надавачу за кожну команду.
Раніше повідомлялося, що НСЗУ уклала договори на майже 86 млн гривень із медзакладами на лікування туберкульозу. Тепер в Україні пацієнти з ТБ зможуть отримувати лікування у свого сімейного лікаря в межах нового пакету послуг.
Слід зазначити, що Андрій Віленський припинив участь у проходженні конкурсу на посаду очільника НСЗУ.