Починаючи з 29 березня 2020 року, в Україні будуть надавати допомогу хворим на коронавірусну інфекцію за оновленими медстандартами. МОЗ оновило алгоритми надання амбулаторно-поліклінічної допомоги людям з підозрою на COVID-19.
Згідно нових стандартів, пацієнтам у яких наявна легка форма захворювання та які не мають ризику розвитку ускладнень, а також для тих, хто вже одужує та не потребує цілодобового меднагляду, рекомендується надавати допомогу амбулаторно – в домашніх умовах.
Лікарі повинні забезпечити контроль поточного стану хворого та його контактних осіб у дистанційному режимі (телефоном) та/або організовувати виїзні консультації. Всі заходи мають здійснюватися за правилами інфекційного контролю. Медпрацівники, що надають меддопомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта, обов’язково мають користуватися засобами індивідуального захисту.
Також існують і суворі заборони для домашнього (амбулаторного) лікування. До них належать такі випадки, коли:
- Людина знаходиться в групі ризику щодо розвитку ускладнень;
- Особа з симптомами, які характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг захворювання: задуха; ускладнене дихання; зростання частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутана свідомість, загальмованість).
У відомстві підкресли, що утруднене дихання при коронавірусній інфекцій зазвичай розвиваються протягом другого тижня хвороби, тому лікарі мають особливо пильно спостерігати за хворими саме в цей час.
Ці державні положення затверджені наказом МОЗ про «Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)». Всі вони базуються на рекомендаціях ВООЗ, які були оновлені після розповсюдження коронавірусу за межі Китаю, та адаптовані до системи охорони здоров’я України.