Уряд ухвалив План заходів на 2021-2023 роки із реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я до 2030 року. Він буде сприяти підвищенню рівня психічного здоров’я громадян та поліпшенню їхньої якості життя. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.Заходи направлені на підвищення рівня обізнаності українців щодо психічного здоров’я та подолання стигматизації людей, які мають психічні проблеми.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підкреслив, що реалізація Плану стане першим кроком до створення цілісної системи охорони психічного здоров’я в Україні.
Планом передбачено приведення українського законодавства в галузі охорони психічного здоров’я до міжнародного законодавства з прав людини. Зокрема, планується посилити захист прав осіб, які мають інтелектуальні та/або психічні розлади та потребують стороннього догляду за станом здоров’я.
Згідно із Планом, в Україні передбачається розробка положення про службу судово-психіатричної експертизи; вдосконалення системи формування та підтримки професійних компетенцій фахівців в галузі охорони психічного здоров’я; забезпечення впровадження галузевих стандартів та контроль якості допомоги.
Також планом передбачається розвиток системи психологічної та соціальної допомоги рівні територіальних громад; запровадження методів, технологій та процедур оцінки психічного здоров’я під час надання медичної допомоги на первинному рівні; популяризація психічного здоров’я та профілактика розладів психіки.
Нагадаємо, що в Україні з’явилися нові пакети медичних послуг для пацієнтів з розладами психіки.
Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров’я України взяло участь у міжнародному саміті, де обговорювали питання подолання негативного впливу епідемії коронавірусу на психічне здоров’я та на системи надання послуг у Європейському регіоні ВООЗ.