Центр громадського здоров’я отримав обладнання для виявлення нових варіантів SARS-CoV-2. Секвенатор може обробляти 400 зразків щомісяця. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.Україна може самостійно проводити визначення варіантів коронавірусу за допомогою спеціального обладнання – секвенатора. Зазначається, що тепер не потрібно відправляти зразки біоматеріалу українських пацієнтів для секвенування до лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб визначити штами коронавірусної інфекції.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підкреслив, що наявність лабораторії, яка може робити секвенування, є питанням нацбезпеки. Він повідомив, що відповідне обладнання вже є в Україні. Наразі країна зможе оперативно реагувати на біологічні загрози.
У відомстві додали, що у кожному регіоні для лабораторних центрів за бюджетні кошти придбали додаткове обладнання. Тепер лабораторії матимуть 55 приладів для визначення збудника (ампліфікації); 58 автоматичних станцій пробопідготовки для екстракції РНК (виділення з вірусу для подальшого аналізу); чотири автоматизовані і роботизовані системи, що можуть виконувати етап екстракції РНК та вносити ампліфікаційну суміш з мінімальним залученням людського фактора.
Раніше стало відомо, що в Україні для виявлення «Дельта»-штаму є дві тисячі тест-систем. В країні немає можливості визначати «Дельта»-варіант за допомогою звичайного ПЛР-тесту – він може показати лише факт наявності коронавірусної інфекції.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів схвалив проєкт бюджету на 2022 року, у якому передбачено 3,1 млрд гривень для оновлення матеріально-технічної бази лікарень, бактеріологічних та фізико-хімічних лабораторій Центрів з контролю і профілактики хвороб.
Також повідомлялося, що вчені розробили швидкий тест на основі CRISPR, який дозволяє виявити штами COVID-19 у слині. Тест дає результати протягом 55 хвилин, а застосунок у смартфоні може інтерпретувати результати. Він дозволяє користувачам самостійно робити тестування на наявність штамів SARS-CoV-2 в домашніх умовах.