Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я і соціального розвитку Республіки Корея від близькосхідного респіраторного синдрому (БСРС-КоВ, чи MERS) уже загинули 27 осіб. Перший випадок захворювання на території країни було зафіксовано 20 травня цього року. Останній летальний випадок — 22 червня. Кількість заражених вірусом наразі становить 175 людей. З медичних закладів виписано 54 осіб, які одужали.
17 червня 2015 р. Міністр охорони здоров’я Чеської Республіки Сватоплук Немечек повідомив про госпіталізацію у празьку лікарню 25-річного чоловіка, який подорожував Кореєю, — першого пацієнта в Чехії з підозрою на зараження коронавірусом MERS. Також перший випадок інфікування був зафіксований на минулому тижні в Таїланді, раніше повідомлялося, що на «корейський вірус» захворіла жінка в Російській Федерації. Результати лабораторних аналізів наразі уточнюються.
«Поширення MERS на сьогодні є надзвичайною ситуацією світового масштабу», — говориться в заяві ВООЗ. При цьому ця організація вважає, що всі країни завжди мають бути готовими до непередбачуваних спалахів на зразок цього та інших інфекційних захворювань.
Алла Мироненко, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського НАМН України, доктор медичних наук не бачить причин для паніки, «оскільки в Росії зафіксовано одиничний випадок коронавірусу, та й то в місті Уссурійськ, що в Приморському краї — це ближче до Китаю і далеко від нас».
За її словами, в Україні працює система, яка передбачає контроль за вірусними захворюваннями на кордоні, але в державі поки немає спецзасобів, щоб визначити, чи маємо ми справу саме з коронавірусом MERS.
«Ми вже замовили систему з діагностики, вона скоро з’явиться в нашій лабораторії. Враховуючи, що вірус передається через повітря, більшого ризику зазнає персонал стаціонарів, куди потрапляють хворі. Тому медичні працівники — це перша і найуразливіша ланка», — наголошує Алла Мироненко. Нагадаємо, що захворювання починається, як звичайна респіраторна інфекція, супроводжується лихоманкою та кашлем, але швидко набуває тяжкого перебігу, уражуючи легені.
Ані ліків, ані вакцини від MERS досі не існує. На минулому тижні лікарі Південної Кореї перелили двом носіям коронавірусу плазму пацієнтів, які вилікувалися від цієї хвороби. Переливання плазми розглядається як експериментальний метод, що застосовується паралельно з іншими засобами.
«У корейських медиків немає достатніх даних про ефективність терапії MERS плазмою крові», — зазначив очільник МОЗ цієї країни Квон Джун. Однак відомо, що таким методом лікували хворих із синдромом атипової пневмонії (SARS), завдяки чому смертність знизилася на 23%.
За матеріалами прес-служби МЗС, УНН, «Інтерфакс-Україна», УНІАН, From-UA, іспанського інформагентства EFE, Радіо Прага