Заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов зустрівся з представниками компанії «АйЛайф Інтернешнл».
Під час ділових перемовин, що були присвячені питанням розвитку в Україні трансплантації рогівки ока та можливості створення банку тканин ока, Олександр Толстанов зазначив, що, за деякими підрахунками, щорічно українці потребують кератопластики 2000 рогових оболонок.
Але, як зауважив заступник міністра, розвиток трансплантології в Україні сьогодні стримує законодавча база. Закон України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», який був прийнятий у 1999 році, застарів — відбулися організаційні зміни, викрилися недоліки його положень та виникла необхідність внесення змін і доповнень до його розділів, а деякі статті і розділи втратили своє значення та можуть бути видалені. Тому нині, аби вирішити питання трансплантації рогівки, необхідно ініціювати прийняття ряду документів. Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині» вже розміщено для громадського обговорення на сайті Міністерства охорони здоров’я України та подано до Верховної Ради України.
Президент компанії «АйЛайф Інтернешнл» Олена Вялова додала, що окрім чітко законодавчо врегульованих відносин розвиток трансплантації рогівки потребує висококваліфікованого медичного персоналу та наявності донорського матеріалу. Щодо останнього, то нині наполегливо робляться спроби створити трансплантат з рогівки свині чи штучну рогівкову тканину, проте ці тканинні елементи можуть мати обмежене застосування і не замінять
пересадку рогівки від померлої людини. Тому вона запропонувала українській стороні розглянути можливість створення в Україні банку тканин ока для проведення подальшої трансплантації.
Прес-служба МОЗ України