Фармкомпанії, що працюють в Україні, мають достатній запас міцності, щоб не побоюватися введення податку на додану вартість (ПДВ) на лікарські препарати. Про це у виступі під час круглого столу «Нові вимоги до якості на фармацевтичному ринку України: перспективи для іноземного бізнесу» в рамках І Міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners» заявив віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко: «Постачальники основних лікарських препаратів мають такий запас рентабельності, що ПДВ не повинен їх хвилювати», — сказав віце-прем’єр.
Грищенко зазначив, якщо ПДВ на лікарські препарати буде введено, то всі кошти, отримані таким чином, «підуть на допомогу людям, які потребують високовартісних ліків від дуже рідкісних захворювань». Як приклад, він навів проблему гемодіалізу для тих, хто страждає на ниркову недостатність, яка вирішується сьогодні за рахунок держбюджету, однак ціни на матеріали, необхідні для його проведення, надзвичайно високі.
Своєю чергою Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зазначила, що «практика останніх років показала: структура споживання лікарських препаратів не відповідає структурі захворюваності в Україні».
Вона також навела дані щодо кількості вітчизняних виробників лікарських засобів, компаній-дистриб’юторів, аптечних установ, які на сьогодні функціонують в Україні. За словами Раїси Богатирьової, пріоритетним завданням державної політики у цій сфері є побудова системи регулювання обігу лікарських засобів на всіх етапах їх життєвого циклу. На її погляд, істотним кроком уперед було створення в Україні належних правил функціонування фармацевтичного сектора відповідно до міжнародних стандартів, а також організація контролю за їх виконанням у сфері розробки, дослідження, виробництва, реалізації, зберігання та застосування лікарських засобів.
«Щодо введення ПДВ на ліки, то між членами уряду дискусія триває. Є розрахунки, які свідчать, що великі фармкомпанії повинні піти на зниження цін», — зауважила міністр.
За інформацією interfax.com.ua та www.ukrinform.ua