В установах НАМН України простоює дороговартісне обладнання

426

Колегія Рахункової палати України розглянула результати аудиту ефективності використання коштів Державного бюджету, виділених у 2013-2014 рр. Національній академії медичних наук України на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та придбання обладнання для об’єктів, що належать до її сфери управління.

Аудит показав, що академія як головний розпорядник бюджетних коштів не забезпечила повною мірою ефективного використання цих грошей. Із виділених у 2013 році асигнувань на капітальні видатки в сумі 1142 млн грн
освоєно лише 647 млн грн, або 56,7% від затверджених обсягів. При цьому станом на 1 січня 2014 року за зазначеними видатками утворилася кредиторська заборгованість у сумі майже 280 млн грн, яка станом на 1 жовтня 2014 року зменшилася до 266 млн грн.

За рахунок коштів, виділених із Державного бюджету у 2013 році, добудовано, реконструйовано та введено в експлуатацію лише 2 об’єкти. Стан переважної більшості будівель, незважаючи на періодичні капітальні ремонти з метою збереження та уникнення руйнації, щороку погіршується. Через відсутність у 2014-2015 рр. асигнувань на капітальні видатки кошторисна вартість об’єктів незавершеного будівництва та обсяги кредиторської заборгованості зростають.

У зв’язку з неготовністю приміщень і непогашенням кредиторської заборгованості за поставлене медобладнання в 5 наукових установах не було введено в експлуатацію у термін від 1 до 3 років 20 одиниць/комплектів обладнання, за яке у 2011-2013 рр. сплачено близько 239 млн грн. Деяке устаткування вже потребує додаткових витрат на зберігання, сервісне обслуговування та закупівлю витратних матеріалів для підтримання в робочому стані окремих його частин.

За повідомленням прес-служби Рахункової палати України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я