Вакцини: хто визначає потребу та звітує про наявність

436

Що потрібно знати про розрахунок потреб у вакцинах, графік їх постачання та звітування щодо наявності.

Кількість вакцин, яка потрібні для кожного регіону України, визначається на основі даних Держстату щодо чисельності вікових груп, які підлягають вакцинації згідно з Календарем профілактичних щеплень. Це не є завданням медичних закладів.

Методика розрахунку та визначення потреб у вакцинах прописана у Наказі МОЗ №948 від 18 травня 2018 року.

Інструмент планування був розроблений ВООЗ та ЮНІСЕФ та дозволяє визначити потреби у вакцинах на три роки. До того ж, передбачений буферний запас вакцин у розмірі 25%.

Під час трирічного планування потреб в імунобіологічних препаратах складається прогноз щодо темпів їх використання, згідно з яким розробляється графік постачання вакцин у країну. Він складається таким чином, щоб до моменту наступної поставки певний запас препарату був у наявності (для проведення щеплень протягом 1-3 місяців залежно від регіону).

Згідно з постановою Кабміну № 298 від 17 березня 2011 року, інформація про наявний запас ліків у кожному медзакладі та їхню вартість повинна бути розміщена на сайтах обласних департаментів.

Інформація повинна оновлюватися щотижня.

Обов’язок закладів охорони здоров’я – розміщення у відкритому доступі інформації щодо залишків ліків, які були придбані коштом державного та місцевого бюджету. Перелік наявних препаратів із вказанням закупівельних цін мають бути оприлюднені на дошках оголошень у лікарнях та на сайтах департаментів охорони здоров’я.

Звіти про наявність ліків та вакцин готують медзаклади та надсилають їх до департаментів охорони здоров’я ОДА. Далі їх передають до державних підприємств «Укрвакцина» та «Укрмедпостач» і остання інстанція – МОЗ та Центр громадського здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я