Валентина Гінзбург: У столиці відбувається найбільш масштабний спалах кору за всю історію незалежної України

388

Директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург повідомила, що в столиці відбувається найбільший за часи незалежності України спалах кору. Зупинити його зможе лише вакцинація населення.

Невтішна статистика: за перше півріччя 2019 року у столиці було зареєстровано 5000 випадків кору. З них майже 3000 хворих – дорослі громадяни. Це у 3 рази більше, ніж за такий самий період 2018 року. Важкий перебіг хвороби змусив людей звернутись до лікарні та проходити стаціонаре лікування. Також було зафіксовано 2 летальні випадки – люди запізно звернулись за допомогою та не мали щеплення від кору.

Гінзбург відзначила, що така ситуація є реальною загрозою, якій протидіяти можна лише за рахунок імунопрофілактики та підвищення свідомості кожного громадянина щодо небезпеки ігнорування вакцинації.

Ситуація, яка відбувається у Києві в цілому в Україні – це наочний підсумок втрати колективного імунітету. Щоб убезпечити себе та свої близьких від цієї хвороби, слід прийти на консультацію до свого сімейного лікаря і в найближчий час зробити щеплення від кору.

Значна кількість дітей у віці до 5 років та від 7 до 14 років не отримала щеплення від кору у попередні роки. За словами Валентини Гінзбург, може статися новий спалах кору, бо діти, які вже повертаються після відпочинку, у вересні підуть до дитячих садочків та шкіл. Також є ризик виникнення спалаху дифтерії.

У Києві наявні всі умови для того, щоб кожна людина могла зробити щеплення в комфортній для неї час без черг, запевняє чиновниця. Понад 57 000 доз вакцини від кору, краснухи та паротиту наявні у столичних медичних закладах. Це дає змогу вакцинувати всіх дітей згідно з календарем.

Дорослим, які мають низький титр антитіл до кору (якщо вакцинальний статус не відомий, варто зробити такий аналіз), також необхідно зробити щеплення. Вкрай необхідно зробити щеплення від кору людям, які мають низький імунітет або вони знаходяться у групах професійного ризику (вчителі, медики, працівники силових структур, студенти), або контактували з хворими (варто зробити щеплення не пізніше, ніж перші 72 годин).

Джерело: Офіційний портал Києва

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я