Столиця стала першою серед міст, створивши реєстр дітей, що хворіють на епілепсію. На переконання медиків, така єдина база дасть можливість оптимізувати та значно поліпшити реабілітацію, освіту та соціальну адаптацію маленьких пацієнтів.
За словами головного дитячого невролога МОЗ України Володимира Мартинюка, цей досвід потрібно поширювати по всій країні. Про це посадовець повідомив під час міжвідомчого відеоселекторного круглого столу «Медико-соціальні аспекти епілепсії у дітей», де, серед іншого, розглядалися сучасні підходи до діагностики та лікування таких недужих. У заході взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства науки, освіти, молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики, також перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я м. Києва Валентина Залеська, керівники обласних управлінь охорони здоров’я та лікарі тих закладів охорони здоров’я, де отримують лікування діти-епілептики. Крім того, до уваги присутніх було запропоновано кілька соціальних проектів, зокрема, програма «Дитинство без обмежень — шлях до майбутнього», що покликана об’єднати зусилля фахівців різних галузей і спрямована на реабілітацію, соціалізацію та інтеграцію у суспільство дітей з неврологічними та психічними захворюваннями.
В столиці діти, хворі на епілепсію, проходять лікування у Київському міському центрі дитячої епілепсії, що працює на базі неврологічного відділення київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Фахівці Центру використовують найсучасніші терапевтичні методики та препарати. Щороку медичну допомогу в Центрі отримують більше тисячі дітей. Лікуються маленькі кияни безкоштовно.
Прес-служба МОЗ України