Василь Хмельницький починає війну із сином Раїси Богатирьової за ринок крові

535

Здається, «Біофарма» перейшла до агресивного захоплення тієї частини українського ринку крові, яка їй ще не належить.

Це саме про неї у вересні цього року народний депутат Ігор Попов писав у депутатському запиті Голові Житомирської облради Віталію Французу. Він зазначав, що не можна передавати КП «Житомирський обласний центр крові» «під фактичне управління кіпрської фірми», адже 90% акцій «Біофарми» належать резиденту Кіпра — компанії Niobera Investments.

Своїми бенефіціарами вона називає екс-міністра інфраструктури Костянтина Єфименка та колишнього депутата ВР Валерія Ремеза. Утім, за даними видання «Ділова столиця», пан Ремез — лише номінальний власник і представляє інтереси одного з найбагатших бізнесменів України Василя Хмельницького.

«Біофарма» входить у десятку найбільших українських виробників ліків, зокрема виготовляє понад 20 імунобіологічних препаратів із донорської крові, які в основному експортує.

Житомирська облрада вже підготувала проект рішення про виведення місцевого центру крові з комунальної власності та створення на його базі комерційного підприємства. Робилося це під тим приводом, що «Біофарма», начебто, інвестує тоді в комунальне підприємство 40 млн грн. Для депутатів, журналістів та активістів була організована екскурсія по центру крові, керівництво якого невтомно скаржилося на убогість бюджетного фінансування. Журналістів ознайомили з проектом створення якогось СП із «Біофармою»: нібито центр крові залишиться в комунальній власності, але здасть в оренду на 10 років приміщення й обладнання приватним фармацевтам, а також буде поставляти їм препарати за ринковими цінами.

Тим часом, препарати крові є дефіцитними в Україні вже кілька років, але ситуація суттєво ускладнилася після початку бойових дій на Сході України, коли потреба в крові та її препаратах виросла в рази. Через це «Біофарма» ледь не втратила право поставляти свої препарати на зовнішні ринки, але зуміла одержати спецдозвіл на експортні поставки після того, як за неї публічно заступився Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Репутація «Біофарми» вже давно підмочена. Зокрема саме «Біофармі» нині належить 75-відсоткова частка в Сумському обласному центрі крові, який колись теж був комунальним.

Після виведення житомирського центру з комунальної власності фармацевти, напевно, спробують отримати в ньому контрольну частку, як це сталося в тих же Сумах. Такими темпами «Біофармі» вдасться монополізувати вітчизняний ринок крові чи не до кінця року, і тоді ціни на препарати для пересічних громадян помітно збільшаться.

До речі, за часів одіозної Раїси Богатирьової ринок крові перейшов під контроль структур, які пов’язували з її сином Олександром Богатирьовим. Наприклад, близька до нього компанія «Біомедінвест» встановила в державних центрах крові аналізатори ARCHITECT, витратні матеріали для яких вона постачає й досі. За рік продає МОЗ таких матеріалів на 25 млн грн.

Відтак вартість лише одного дослідження крові на наявність у ній небезпечних інфекцій збільшилася для держави з 15 грн у 2011 р. до майже 119 грн у минулому.

За матеріалами видання «Ділова столиця»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я