«Вчасна допомога» працює лише в трьох областях

1147

doctor1Поки що в Україні, на жаль, немає можливості надавати невідкладну допомогу за принципом екстериторіальності, який передбачає виїзд до пацієнта машини, котра знаходиться найближче до нього. Причина — у непідготовленості більшої частини закладів до розміщення оперативно-диспетчерських служб.

Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський на засіданні Громадської Ради при МОЗ. За його словами, завдання проекту «Вчасна допомога» виконано лише в трьох областях.

«Зараз ми шукаємо постачальника обладнання. Плануємо в першій половині 2016 р. подати пропозицію про фінансування закупівлі необхідного устаткування», — повідомив він.

Водночас заступник керівника Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Вінницькій області Олег Сідак заявив про велику потребу в оперативно-диспетчерських службах, оскільки вони знижують навантаження на бригади швидкої. У Вінницькій області вже підготували диспетчерів, котрі під час телефонної розмови визначають, у якому випадку дійсно необхідне втручання лікарів швидкої з виїздом до пацієнта. Коли ж оператор з’ясовує, що хворому може допомогти сімейний лікар, то виклик перенаправляють до центру первинної медико-санітарної допомоги, який працює з 8:00 до 20:00.

«Таким чином, лікарі швидкої обслуговують тільки дійсно екстрені випадки. Якщо у 2014 р. частка «переадресацій» становила 5%, то у 2015 р. — 8% від загальної кількості викликів», — повідомив О. Сідак.

Презентація технічного рішення для національного проекту «Вчасна допомога» відбулася в Києві ще в лютому 2013 р. Технологічний процес надання медичної допомоги від прийому дзвінка до госпіталізації планувалося побудувати на телекомунікаційній платформі Avaya та спеціалізованих рішеннях розробників Oracle, Citrix, HP і Microsoft. Avaya являє собою повний цикл прийому та супроводу екстреного виклику на номер «103» й дає змогу записувати діалог оператора та пацієнта під час вхідного дзвінка, фіксувати на відео дії оператора й роботу лікарів у машині швидкої допомоги під час транспортування хворого до лікувального закладу.

За матеріалами golos.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я