Міжнародній команді вчених вперше вдалося розшифрувати генетичну інформацію 38 різних видів ракових клітин. Завдяки цьому їм вдалося детально вивчити та каталогізувати більшість мутацій ДНК, що провокують рак.
Дослідження “Аналіз повного геному всіх видів раку” (PCAWG), в ході якого вчені розшифрували ДНК ракових клітин тривало понад 10 років, та стало наймасштабнішим у цій сфері. Над ним працювали 1300 спеціалістів з 37 країн світу.
За результатами роботи, генетики повідомили, що їм вдалося розгадати “секрети” ракових клітин. Вони порівняли рак з пазлом, що складається з 100 тис. частин, з яких до сьогоднішнього дня були відсутні 99% фрагментів. Тепер же вчені отримали майже повну картину всіх видів раку. Для цього вони розшифрували генетичну інформацію 2658 пацієнтів з онкологічними захворюваннями.
Відомо, що ракові клітини це власні клітини організму, що в певний момент часу почали мутувати, ставши раковими та провокуючи утворення пухлин. Однак механізм та причини мутації досі залишаються нечіткими.
Вченим тепер вдалося з’ясувати, що ракові клітини містять в середньому від 4 до 5 фундаментальних мутацій, що визначають зростання раку. Потенційно вразливі місця можна буде використовувати при лікуванні раку, бо саме їх атакує зазвичай “драйверна мутація”, що призводить до розвитку хвороби.
Розшифрувавши ДНК ракових клітин вченим вдалось створити найбільший каталог таких мутацій, що й стають причиною розвитку онкологічних захворювань.
Однак, дослідження показало, що 5% ракових захворювань взагалі не мають “драйверних мутацій”, тому вчені мають ще багато роботи.
Результати дослідження дозволять вченим, лікарям та фармацевтичним виробникам створювати нові підходи до лікування ракових захворювань та розробляти принципово нові ліки від раку, що діятимуть як профілактика “драйверних мутацій”, не даючи клітинам мутувати, перетворюючись на ракові.
Джерело: Nature