Американські імунологи під час вивчення крові людей, які перенесли коронавірус або були вакциновані, з’ясували, що деякі клітини імунної системи, які пам’ятають минулі інфекції та реагують на них, можуть також змінюватися для протидії мутаціям SARS-CoV-2. Таку інформацію сповіщає Scientific American.
За словами Мішеля Нуссенцвейгера, імунолога та автора дослідження з Рокфеллерівського університету, людська імунна система може попереджати вірус.
«По суті, імунна система намагається випередити вірус», – пояснив він.
Зазначається, що організм підтримує резервні армії клітин, які продукують антитіла, на додаток до самих антитіл, які реагують на первинне інфікування COVID-19.
Через деякий час у резервних клітинах проходять мутації і виробляються антитіла, які можуть краще розпізнати нові варіанти вірусу. На думку науковців, ця особливість є ефективним механізмом, який створив організм, щоб забезпечити собі захист від нових мутацій вірусу.
Підсумки здійсненого дослідження виглядають дуже обнадійливо. У крові людей, що перенесли коронавірусну інфекцію, з часом титр антитіл зменшувався, а рівні Т-клітини пам’яті, які утворюють антитіла, залишалися незмінними або навіть через деякий час зростали у деяких осіб. Після зараження дані клітини зависають у лімфовузлах організму і підтримують здатність розпізнавати вірус. Якщо людина заражається вдруге, то активуються Т-клітини пам’яті, які швидко продукують антитіла і блокують проникнення вірусу.
Науковці під час експериментів з’ясували, що через деякий час антитіла у людей зазнавали змін, щоб бути здатними розпізнати зміни COVID-19.