Вчені досліджують можливий позитивний вплив Віагри® на вагітність та здоров’я плоду

389

Австралійські та новозеландські дослідники вважають, що силденафіл (Віагра®) може застосовуватися в якості профілактичного засобу для уникнення передчасних пологів, а також для підвищення шансів виживання плода.

У дослідженні STRIDER NZAus беруть участь 122 жінки в Крайстчерчі, Веллінгтоні, Окленді та шести австралійських містах.

Вагітні матері приймають силденафіл, щоб дізнатись, чи може це допомогти дітям, які страждають від затримки росту в утробі, збільшуючи кровопостачання плаценти. Щороку на проблеми розвитку плода страждають 25 мільйонів дітей по всьому світу.

Половина майбутніх мам у дослідженні приймала силденафіл (Віагра®), а половина – плацебо. За жінками та немовлятами ретельно стежили, під час всього дослідження та поки мама і дитина не залишили пологові будинки.

Дослідники не виявили впливу на ріст плода, але виявили тенденцію до виживання дітей у групі силденафілу до та після народження, це було виявлено у вівторок.

Вони також виявили, що 11% дітей, що входять до групи силденафілу, не хворіли жодними серйозними захворюваннями у пологовому будинку, крім того, в жінок з цієї групи було менше нових випадків серйозних ускладнень вагітності прееклампсією після початку лікування (14 відсотків проти 23 відсотків).

Дослідження проводили Оуклендський університет та закордонні дослідники з Великобританії, Канади та Нідерландів.

Головна дослідниця Кеті Грум з Інституту Ліггінс заявла, що вчені черпали натхнення від документально підтвердженого впливу Віагра® на організм людини.

“Теорія наших випробувань полягає в тому, що силденафіл розширює кровоносні судини в чоловічому тазу, збільшуючи кровопостачання, тому ми замислилися: чи може цей препарат також збільшити кровопостачання жіночого таза і плаценти?”

Однак дослідження було статистично незначним через низьку кількість учасників, і для проведення ґрунтовних висновків було потрібно додаткове дослідження, сказала місс Грум.

Зараз у п’яти країнах тривають ще чотири аналогічні випробування.

Випробування STRIDER у Великобританії під керівництвом Ліверпульського університету опублікувало свої висновки наприкінці 2017 року.

Британські дослідники встановили, що коли силденафіл давали вагітним жінкам із сильно обмеженим ростом плода, це не продовжувало вагітність, не покращувало виживання та не зменшувало кількість короткочасних хвороб у немовлят після народження.

“Діти в дослідженні у Великобританії були слабшими, ніж немовлята в нашому дослідженні. Тому, можливо, за наявності більшої кількості часу, необхідного для роботи препарату, дані британського дослідження могли б бути іншими”, – каже Кеті Грум.

Результати випробувань у Канаді та Голландії очікуються до кінця 2020 року.

“Об’єднання всіх чотирьох результатів випробувань повинно з упевненістю сказати нам, чи був наш висновок реальним чи випадковим, і чи слід розцінювати силденафіл як можливу терапію дефектів розвитку плоду в майбутньому”.

Д-р Грум представить результати досліджень на науковому конгресі Перинатального товариства Австралії та Нової Зеландії в Оуклендському університеті у вівторок.

Джерело: Stuff

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я