Вчені виявили новий механізм, що сприяє загоєнню ран на шкірі – дослідження

303

У Сполучених Штатах науковці виявили ген, який кодує білок та послаблює адгезію між пораненими клітинами шкіри, щоб вони могли ефективно мігрувати для закриття рани. Про це повідомляє Science Daily з посиланням на дослідження вчених у виданні JCI Insight.Науковці з Каліфорнійського університету в Ірвіні (University of California, Irvine) під час дослідження виявили новий молекулярний шлях, що сприяє загоєнню ран на шкірі. Свою роботи вони оприлюднили під назвою «GRHL3 активує FSCN1, щоб послабити міжклітинні адгезії між мігруючими кератиноцитами під час реепітелізації рани».

Повідомляється, що такий механізм дозволяє клітинам ефективно мігрувати, щоб закрити рану. Дослідники також виявили, що зміни в процесі можуть спричинити виникнення хронічних незагоєних ран та діабетичних виразок, від яких щорічно страждають мільйони пацієнтів.

Наукова співробітниця медичного факультету Каліфорнійського університету, докторка філософії Гайда Кашгар зазначила, що вчені визначили молекулярний шлях, який активується у звичайних гострих ранах у людей і змінюється в діабетичних ранах у мишей.

«Це відкриття переконливо вказує на клінічну значущість і може покращити наше розуміння біології загоєння ран та призвести до появи нових методів лікування», – пояснила вона.

Зазначається, що гостре загоєння шкірних ран проходить через чотири фази: гемостаз, запалення, розростання і ремоделюванні тканин. Рани частково закриваються шляхом скорочення дерми, реепітелізація, яка відбувається під час фази проліферації, є ключовим кроком у загоєнні ран.

Вчені зауважили, що під час реепітелізації кератиноцити мігрують поверх грануляційної тканини. З протилежного краю вони зустрічаються з кератиноцитами, що мігрують для закриття рани.

«Попри значні успіхи в лікуванні, багато що слід зрозуміти про молекулярні механізми, які залучені до нормального загоєння ран», – доповнив доктор медицини, професор кафедри біологічної хімії та медицини Медичної школи Каліфорнійського університету в Ірвіні, старший автор дослідження Богі Андерсен.

Він пояснив, що результати дослідження демонструють, як аномалії шляху GRHL3/ FSCN1/ E-кадгерину можуть впливати на рани, що не загоюються. Вчені зазначили, що необхідно провести подальші дослідження.

Нагадаємо, що вчені винайшли двосторонній водостійкий скотч, який дозволить з’єднувати шви та рани за секунди. На створення цього унікального скотчу науковців з Массачусетського технологічного інституту надихнула природа.

Раніше стало відомо, що науковці вперше надрукували на 3D принтері шкіру людини з судинами.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я