Випробування лікарських засобів з регенерації вилочкової залози несподівано дало ефект омолодження «епігенетичного годинника» організму, який відстежує біологічний вік людини.
Вчені вивчали можливість використання гормону росту для відновлення вилочкової залози, яку називають також тимус. Ця залоза знаходиться в грудях між легенями і грудиною і неймовірно важлива для функціонування імунітету, оскільки в ній дозрівають Т-лімфоцити, які борються з інфекціями і раком.
Після статевого дозрівання залоза починає стискатися і все більше забивається жирами. Як показали попередні дослідження, гормон росту стимулює регенерацію вилочкової залози, і в той же час, сприяє розвитку діабету. Тому до лікарського «коктейлю» в цьому дослідженні були додані два протидіабетичні препарати: прастерон і метформін. Експеримент проводився за участю 9 білих чоловіків у віці від 51 до 65 років.
Спочатку вчені виявили, що у 7 учасників випробування накопичений жир був замінений регенерованою тканиною тимуса. А потім аналіз крові виявив, що кров’яні тільця у всіх учасників експерименту виявилися значно омолодженими. Епігенетичний годинник, що показує біологічний вік організму, виявив істотне зниження віку – в середньому на 2,5 року.
«Я очікував побачити уповільнення “біологічного годинника”, але не омолодження», – розповів генетик Стів Хорват з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, який провів епігенетичний аналіз.
Результати дослідження покладуть в основу розробки нових методів регенерації вилочкової залози, відновлення імунітету, боротьби з раком, і навіть для зупинки процесу старіння.
Джерело: Nature