Вчені виявили взаємозв’язок між дією чистячих засобів та підвищеним ризиком астми у дітей

351

Дослідники з Канадської медичної асоціації оприлюднили підсумки дослідження, в ході якого з’ясовували, яким чином чистячі та миючі побутові засоби впливають на появу астми та задишки у дітей до 3 років.

«Немовлята зазвичай проводять 80-90% свого часу в приміщенні та особливо уразливі до дії хімічних речовин через легені та шкіру», – зазначив Тім Такаро, професор та провідний дослідник з Університету Саймона Фрейзера.

Вчені проаналізували дані 2022 немовлят 3-4 місяців, які отримали в рамках канадського когортного дослідження здорової дитини (CHILD). Повторне обстеження дітей робили при досягненні ними 3-річного віку, щоб виявити, чи будуть у них присутні симптоми астми, проблеми з диханням або атопічний дерматит.

Дослідники зазначили, що є зв’язок між впливом у ранньому віці побутової хімії на дитячий організм та ризиком розвитку астми і задишки. Батьки дітей застосовували у повсякденному користуванні такі миючі засоби, як туалетне та господарське мило, засоби для миття посуду, таблетки і рідини для посудомийної машини, миючі засоби для поверхонь, засоби для чищення скляних поверхонь. Найбільш небезпечними виявилися засоби для чищення (ароматизовані та порошкові). Вони провокують найбільший  ризик  появи захворювань дихальних шляхів. Більшість обстежених дітей не піддавалися впливу тютюнового диму і не мали батьків з астмою, пише medicalxpress.com.

На думку вчених з Канади, хімічні сполуки, які містяться в миючих засобах, можуть зашкодити нормальній роботі дихальних шляхів, спричиняти запальні процеси та збої в функціонуванні імунної системи. Саме ці фактори призводять до появи астми та задишки.

Жаклін Паркс, одна з авторок дослідження, сказала, що батькам вкрай важливо приділяти особливу увагу вибору побутової хімії, якою вони користуються вдома.

 «Ці результати доповнюють наше розуміння того, як важливо правильно вибирати побутову хімію, якщо в сім’ї є діти. Батькам слід читати етикетки і купувати ті засоби, які не розпорошуються і не містять летких сполук», – наголосила пані Паркс.

Американська асоціація легень радить уникнути використання чистячих засобів, у складі яких є летючі органічні сполуки, ароматизатори та інші подразники. Але виробники не завжди зазначають всі інгредієнти на етикетці своєї продукції, тому деякі з них можуть містити шкідливі речовини.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я