Австралійські вчені з Університету Мердока у Перті виявили, що чайки в Австралії є переносниками бактерій, які не можна вбити антибіотиками.
За підсумками дослідження, приблизно 20% чайок переносять бактерії на кшталт E. coli, які можуть спричинити світову епідемію, через свою резистентність до антибіотиків.
Вчені зазначили, що патогенні бактерії птахи підхоплюють, коли контактують зі сміттям і стічними водами. Люди можуть заразитися цими бактеріями контактним шляхом через екскременти чайок. Саме в пташиних екскрементах існують небезпечні для людей бактерії, які мають стійкість до таких антибіотиків як фторхінолони, цефалоспорини і карбапенеми.
Це відкриття, на думку вчених, може змусити владу та суспільство по-новому дивитись на санітарні норми при утилізації відходів та сміття.
“Я думаю, що це заклик до дій для всіх урядових установ та різних відомств, що займаються утилізацією відходів та очисткою води, аби належним чином спільно працювати над вирішенням цього питання”, – сказав доктор Сем Абрахам, викладач ветеринарії та медицини інфекційних захворювань.
Знизити ймовірність зараження можна, якщо завжди мити руки після контакту з чайками.
Джерело: BBC