Вчені визначили, що імунні клітини здатні «запам’ятати» коронавірус

137

Науковці з Сінгапуру дійшли висновку, що клітини імунітету можуть впізнавати коронавіруси після першого контакту з ними, навіть у випадку, коли минуло багато років. Це, на думку дослідників, є більш вагомим аспектом, ніж наявність антитіл в організмі людини. Про це інформує Reuters, посилаючись на статтю науковців у виданні Nature.

На думку сінгапурських дослідників, імунні клітини (так звані T-лімфоцити B-лімфоцити) «запам’ятовують» вірус і можуть стимулювати відповідь імунної системи.

Науковці під час досліду вивчили таку «пам’ять» клітин у 36 осіб, що перенесли COVID-19, 23 людей, які перехворіли на SARS під час спалаху 2003 року і 37 осіб, які ніколи не інфікувалися цими захворюваннями.

У тих, хто перехворів на SARS-COV-2, були наявні T-лімфоцити, що розпізнали новий коронавірус. У тих, хто переніс SARS, клітини змогли розпізнати коронавірус 2003 року, і навіть новий COVID-19.

Найбільш цікавим у досліді виявився той факт, що навіть ті люди, які ніколи не хворіли жодним з цих захворювань, мали захисні T-лімфоцити. Можливо, що ця категорія людей стикалася з коронавірусами раніше, і має певний імунітет до нового вірусу.

Також науковці у коментарі Reuters додали, що дискусія про «антитіла, що зникають» до COVID-19 є трохи безглуздою. На їхню думку більш важливим є те, що у тих, хто переніс хворобу, з’являється клітинна пам’ять, і це допоможе швидко запустити імунну відповідь при новому зіткненні з вірусом.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я