Через низький рівень імунізації українців та значну міграцію населення з РФ, в країні поширення «індійського» штаму може відбутися більш стрімко та мати важкі наслідки. Таку інформацію сповістили в огляді поточної епідситуації в Україні робочої групи Національної академії наук, пише УНІАН.Повідомляється, що попри позитивну динаміку захворюваності, яка наразі наявна в Україні, все може змінитися через швидке поширення мутованого Дельта-варіанту коронавірусу у країнах Європи. Наразі у Великій Британії, Португалії та Росії відзначається погіршення епідситуації, а «індійський» штам там став домінантним. В інших європейських країнах варіант Дельта також швидко виштовхує інші штами коронавірусної інфекції.
Згідно з прогнозом НАН, на всій території Європи до завершення літа «індійський» варіант вірусу стане домінувати. Зазначається, що в країнах, де вже превалює варіант Дельта, останній пік захворюваності пройшов в січні 2021 року та у них не фіксували сплеску інфікувань навесні. Наразі динаміка захворюваності в Україні схожа на Польщу та Угорщину, в яких епідпоказники сягнули мінімумів весни 2020 року.
Вчені з НАН зазначили, що в РФ частка Дельта-варіанту сягнула вже 72%, хоча вибірка даних суттєво зосереджена у м. Санкт-Петербург. Також фахівці додали, що на 40% за тиждень збільшилась кількість госпіталізацій у Московській області, а вільних ліжко-місць лишилося тільки 11%.
«Для порівняння: тижневі темпи зростання числа госпіталізацій в Україні під час березнево-квітневої хвилі ніколи не перевищували 30%, а в Києві перевищення позначки у 40% спостерігалося лише протягом одного тижня на початковому етапі зростання», – доповнили фахівці
Українські фахівці сказали, що запропоновані Кабміном пом’якшення карантинних заходів щодо осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій, збільшують ризики стрімкого спалаху COVID-19 на сході країни через штам Дельта.