Науковці підвищили роздільну здатність зображення мозку під час сканування, об’єднавши позитронно-емісійну томографію з датчиками руху, які відстежують положення голови пацієнта в просторі. Метод дозволяє виявляти на ранніх стадіях неврологічні розлади, такі як хвороба Альцгеймера. Результати дослідження представлені в виданні The Journal of Nuclear Medicine.Американські вчені під керівництвом Товариства ядерної медицини та молекулярної візуалізації запропонували новий метод створення високодеталізованих зображень мозку, що поєднує позитронно-емісійну томографію (ПЕТ) з пристроєм відстеження руху.
При візуалізації за допомогою ПЕТ якість зображень часто знижується через випадкові рухи пацієнта під час сканування. Для вирішення цієї проблеми автори застосували датчики руху, що безперервно відстежують положення голови. Після цього дані з пристроїв були об’єднані для створення зображень високої точності. Таким чином, небажані руху під час сканування були використані для підвищення роздільної здатності зображення.
Наразі метод протестували лише у доклінічних дослідженнях. Вчені зараз працюють над переходом до дослідження на людях. Розробка має велике значення для діагностики захворювань мозку, зокрема, хвороби Альцгеймера.
«Хвороба Альцгеймера характеризується наявністю клубків, що складаються з тау-білка. Ці клубки починають накопичуватися дуже рано – іноді за десятиліття до появи перших симптомів – у дуже маленьких областях мозку. Чим краще ми можемо виявити ці дрібні структури, тим раніше ми зможемо діагностувати і, можливо, в майбутньому лікувати хворобу Альцгеймера», – заявив співавтор дослідження Яніс Хемлі.
Слід зазначити, що вчені з США повідомили, де найчастіше у лікарні можна знайти РНК коронавірусу.