Питання, чому ті, хто вже перехворів на коронавірус, не захищені від повторного інфікування, досі залишається відкритим.
Спочатку вчені вважали, що людина може не боятися повторного захворювання на COVID-19. Однак згодом ця теорія виявилася нежиттєздатною.
Наступним захисником перехворілих вчені об`явили велику кількість антитіл. Однак дослідження довели, що повторно жертвою COVID-19 можна стати навіть за 10 днів після одужання, тобто тоді, коли кількість антитіл зашкалює.
Невже ж непереможний коронавірус цілком зневажає усі закони епідеміології? Вчені медичної школи імені Карла Айкана все ж вирішили не складати рук і провели масштабне дослідження. Учасниками стали близько 2,5 тис. новобранців морської піхоти – військовослужбовці віком 18-20 років. Після двотижневого карантину їх перевірили на антитіла COVID-19: з`ясувалося, що серед них 189 перехворіли, а 2247 залишилися здоровими. Коронавірус зафіксували у 48% морських піхотинців, а серед перехворілих – лише у 10%. Результати дослідження опубліковані в журналі The Lancet Respiratory Medicine.
Відповідь на запитання, чому все ж таки хлопці знову захворіли на COVID-19, експерти вбачають… у слабкому імунітеті. Такий висновок вони зробили, вивчивши імунну відповідь військовослужбовців. Антитіла до коронавирусної інфекції були у 32% серед тих, хто повторно інфікувався, а у захворілих вперше – у 83%.
Тобто, все за класикою – чим вищий імунітет у людини, тим менший ризик підхопити коронавірус вдруге.