Основою класифікації злоякісних новоутворень є локалізація пухлини – молочної залози, простати, легенів і шлунка. Однак така класифікація не відображає специфічних властивостей, що визначають ефективність лікування і прогноз. При раку молочної залози часто використовується класифікація, заснована на лікуванні, але і вона є недостатньою. Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature, показує, що рак молочної залози обумовлений генетичними “поломками” 11 типів, і у кожного з них свій прогноз і ймовірність рецидиву після лікування.
Дослідники з Кембриджського і Стенфордського університетів провели дослідження, яке охопило майже 2000 жінок з раком молочної залози. В ході дослідження були проаналізовані генетичні мутації в пухлинах. Далі вони спостерігали за життям пацієнток протягом 20 років. Виявилося, що зустрічається 11 типів раку молочної залози, у кожного з яких своя причина, свій ризик рецидиву, і кожному з яких потрібне окреме лікування. Це послужило основою для створення нової класифікації.
Автори дослідження сподіваються, що точна діагностика призведе до більш персоналізованих підходів у медицині, дозволить розробити більш ефективні протоколи лікування, відповідні точному генетичному профілю пухлин.
Результати дослідження можуть не лише допомогти краще прогнозувати майбутнє пацієнтів, а й змінити лікування раку молочної залози. Автори хочуть провести подібне дослідження і для інших видів раку. Однак на даний момент використовуються методи аналізу та класифікації занадто складні для використання у клінічній практиці.