Вченим вдалося відновити нейрони після інсульту

1468

Американським вченим вдалося перетворити гліальні клітини в функціональні нейрони і довести, що цей метод допоможе лікувати наслідки інсульту та інші неврологічні розлади.

У Пенсільванському університеті в Америці вдалося створити нову генну терапію, що усуває пошкодження нейронів головного мозку після інсульту. Робиться це з допомогою перетворення гліальних клітин у нейрони. Експеримент на мишах із інсультом продемонстрував суттєве покращення моторики у піддослідних тварин, повідомив сайт університету.

Гліальні клітини – допоміжна ланка нервової тканини, що існує навколо нейронів. Вони можуть ділитися і регенеруватись, особливо, після травм головного мозку. Раніше ця ж команда вчених довела, що гліальне оточення регенерує мозок гризунів із хворобою Альцгеймера. Єдина суттєва вада нових вражаючих досягнень американських медиків – загальна кількість нових нейронів є обмеженою.

Під час нового досліду вчені доставили у кору мозку, що відповідає за рух, нову порцію згенерованих нейронів. Цей метод лікування не лише підвищував кількість нейронів в пошкодженій ділянці, але й зменшував пошкодження тканин в уражених інсультом гризунів.

Новостворені нейрони виявились абсолютно придатними до діяльності та добре взаємодіяли із існуючими нейронами, наголошують автори дослідження.

Поширеність гліальних клітин у мозку та їх регенеруючі властивості відкривають блискучі перспективи для ліквідації багатьох патологій у мозку, що відбуваються на фоні загибелі нейронів. Це не лише інсульти, а й нейродегенеративні хвороби. Проте це припущення медики перевірятимуть у своїх наступних експериментах.

Джерело: hightech.plus

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я