Верховна Рада проголосувала за відміну перереєстрації ліків

621

1337256423_6183293158Верховна Рада України прий­няла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо обігу та державного контролю якості лікарських засобів, ввезених на митну територію України». Цим законом по суті введена «довіч­на» реєстрація для препаратів. Згідно з документом, після закінчення терміну дії реєстраційних документів постачальник зобов’язаний перереєструвати препарат востаннє, після чого термін його використання на території нашої країни не обмежується.

Стверджується, що скасування постійних перереєстрацій лікарських засобів — це черговий крок ринку вбік гармонізації вітчизняного законодавства з європейським. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підкреслив, що цей закон вводить в Україні європейську процедуру реєстрації ліків: «Ми просимо пустити європейські ліки на український ринок. Без хабарів і за дешевшою ціною».

Є ще одне нововведення: медикаменти, реєстрація яких закінчується найближчим часом, можуть продаватися до закінчення терміну їх придатності без необхідності отримувати нові документи. Тобто, дозволивши реалізовувати продукцію фактично з простроченими документами, депутати надали МОЗ можливість недорого закупити товар, який лежить на складах.

В.о. Міністра В.В. Лазоришинець уже повідомив, що ці правки до закону «розблокували» більше 500 тис.
вакцин БЦЖ виробництва Росії, термін придатності яких закінчується у вересні 2015 року. Цю, на перший погляд, радість трохи затьмарює той факт, що російська вакцина й досі не має GMP-сертифікації. Отже, гарантом її якості виступає лише виробник — у даному випадку Російська Федерація. До речі, Раїса Богатирьова свого часу дуже наполегливо намагалася переконати, що ці вакцини і без європейської сертифікації довели свою бездоганну якість, тому, мовляв, для Росії можна й виняток із правил зробити.

Та чи є гарантія, що й цілком прис­тойні ліки згодом не будуть замінені аналогічними, але виготовленими, скажімо, на азіатському підприємстві фармацевтичного концерну, де вимоги до якості значно нижчі?
У новому законі на це запитання відповіді немає. Згідно з ним, конт­роль за імпортованими препаратами повинні здійснювати «центральні органи виконавчої влади, що реалі­зують державну політику у сфері конт­ролю якості та безпеки лікарських засобів». Конкретизувати цей пункт закону має Кабінет Міністрів, якому доручено розробити порядок здійснення лікарського нагляду. Ризик того, що Україну напов­нять сумнівні препарати, зростає, адже проштовхнути їхнє потрап­ляння на аптечні полиці стане набагато простіше.

За матеріалами УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я