ВІД РЕФЕРЕНТНИХ ЦІН ДО РЕІМБУРСАЦІЇ

1292

25 квітня 2012 року Кабінет Мі­ністрів прийняв постанову № 340 «Про реалізацію пілотного проек­ту щодо запровадження держав­ного регулювання цін на лікар­ські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою». Даною постановою в Україні впровадже­но державне регулювання цін на лікарські засоби для пацієнтів із цим вкрай небезпечним захворю­ванням, що зареєстровано у 32% населення України.

Із 1 серпня 2012 року роз­дрібна ціна на лікарські засоби, включені до Пілотного проек­ту, не має перевищувати 37,5% від граничної оптово-роздріб­ної ціни, про що повідомила під час прес-конференції в МОЗ пер­ший заступник Голови Держав­ної служби України з лікарських засобів Інна Демченко. «Згідно з цим проектом, саме держава регулюватиме ціну виробника. Тобто ціна на ліки встановлюва­тиметься за єдиними правилами – не вище граничної оптово-від­пускної ціни плюс 10% – націнка дистриб’ютора і 25 % – націнка аптечної мережі. Тобто сумарна націнка становитиме 37,5%», – за­значила Інна Демченко.

До 1 серпня 2012 року суб’єкти господарської діяльності (аптечні мережі) привели ціни на генеричні лікарські засоби, що зареєстровані в Україні і підпадають під дію Пі­лотного проекту, у відповідність до наказу МОЗ України від 01.06.2012 № 419, у якому й наведено перелік оптово-відпускних цін.

Відтепер держава регулює ціни на 7 молекул: еналаприл, лізино­прил, бісопролол, метопролол, не­біволол, амлодипін та ніфедипін.

На сьогодні асортимент антигі­пертензивних лікарських засобів становить в аптеках від 100 до 180 найменувань. Загалом до Пілот­ного проекту за торговельними назвами включено 243 препарати.

«Наступним етапом пілотно­го проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою ми вбачаємо введення реімбур­сації лікарських засобів, тобто часткового відшкодування їхньої вартості, – повідомила також за­ступник Голови Держлікслужби України. – Часткову компенсацію вартості ліків хворим на гіпер­тонічну хворобу планується роз­почати восени, після прийняття Урядом відповідного рішення щодо фінансової складової цього процесу».

МОЗ України спрямувало у ре­гіони методичні рекомендації для лікарів щодо механізму випису­вання рецептів для придбання пацієнтами ліків проти гіперто­нії. На сьогодні створено робочу групу, що допомагатиме медикам України відпрацьовувати цей ме­ханізм.

Держлікслужба України роз­робила також рекомендації для фармацевтів із питань відпуску лікарського засобу в аптеці. Про­візор має запропонувати спочатку більш доступний лікарський засіб за умови надання пацієнтом ре­цепта, в якому зазначено міжна­родну непатентовану назву лікар­ського засобу.

«Доступність ціни на ліки стане запорукою системного лікування хворих на гіпертонію, а головне – підвищить прихильність більшості до лікування та профілактики цієї хвороби. Також важливим є те, що пацієнт буде зацікавлений відвіда­ти лікаря. Це дасть йому можли­вість не лише отримати рецепт на препарат, а й дізнатися правильну індивідуальну схему лікування», – вважає Головний кардіолог МОЗ Юрій Сіренко. Адже сьогодні ар­теріальна гіпертензія та її усклад­нення – одна з найчастіших при­чин інвалідності й смерті.

За підрахунками експертів, зниження цін на ліки на 15% зни­зить смертність від ускладнень гіпертонічної хвороби (зокрема інсультів) на 45–50%.

Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я