Міністерство охорони здоров’я розпочало проект з підготовки медзакладів, що підпорядковані МОЗ, та відомчих закладів до реорганізації та укладання договорів з Національною службою здоров’я, — пише у своїй стрічці Facebook Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я.
Реорганізація покликана втілити в життя основну ідею медреформи: надати можливість кожному пацієнтові обирати лікарню, у якій він може отримати медичні послуги первинної ланки з найбільшою зручністю і якістю. Система, за якої надання первинної медичної допомоги функціонує за принципом реєстрації місця проживання людини чи належності до певної професії або категорії — військових, залізничників, міліціонерів, пожежників, членів профспілок, чиновників, чорнобильців, портовиків та інших, не є ефективною. «Чому, наприклад, поліцейський не може отримати послуги там, де є найкращий фахівець, а лише у закладі під вивіскою «заклад МВС»? — наголошує Павло Ковтонюк.
До списку закладів, що у першу чергу підлягатимуть реорганізації й укладанню договорів з НСЗУ, внесено такі:
- лікарня Охматдит,
- Національний інститут раку,
- Інститут дитячої кардіохірургії,
- Інститут серця,
- заклади Національної академії медичних наук,
- заклади Укрзалізниці,
- заклади для силовиків,
- заклади для ветеранів.
Уже цього тижня МОЗ сформує робочу групу, що опікуватиметься підготовкою до реорганізації закладів Державного управління справами, зокрема й Клінічної лікарні «Феофанія».
«З цими закладами не станеться нічого поганого. Здебільшого це хороші лікарні, і «гроші за пацієнтом» до них будуть іти. Просто з наступного року, крім звичних відвідувачів, вони також надаватимуть послуги усім громадянам — за медичним направленням, а не посвідченням», — пише заступник міністра охорони здоров’я у своїй публікації на Facebook.
Павло Ковтонюк зазначає, що ці проекти є складними, але він має «стриманий оптимізм» щодо майбутніх змін і подальшого прогресу.