Від анонімного повідомлення, що надійшло на електронну пошту установи, в першу чергу постраждали онкохворі пацієнти, які отримують життєво необхідне лікування. В результаті надзвичайної ситуації в Національному інституті раку зірвалося близько 30% запланованих операцій.
5 червня Національний інститут раку отримав звістку про те, що в одному з приміщень закладено вибухівку. Повідомлення про мінування надійшло о 10:50 на електронну адресу клініки від невідомого адресата. У відповіді на запит, який редакція видання «Ваше здоров’я» відправила на ім’я директора закладу Олени Колісник, йдеться про те, що у листі говорилося про мінування будівлі бомбою з годинниковим механізмом, який може спрацювати протягом 24 годин.
Як відзначають в лікувальному закладі, керівництву вдалося оперативно відреагувати на несподівану загрозу і викликати на місце події представників МНС, поліції, екстреної швидкої допомоги, а також ядерної безпеки та МОЗ. Під їх керівництвом було розроблено план евакуації пацієнтів і медичного персоналу.
Жертвами анонімного повідомлення в першу чергу стали пацієнти столичного Інституту раку, що проходять лікування онкологічних захворювань. Після евакуації, яку проводили завідувачі відділень клініки, пацієнтам і медперсоналу довелося провести на вулиці більше 6 годин – до того часу, поки кінологи з собаками не перевірили всі приміщення установи та не підтвердили відсутність вибухових пристроїв на території. Транспортабельних пацієнтів було виведено з будівлі, а тяжкохворим і нетранспортабельним довелося залишитися в лікарні під наглядом медперсоналу.
В результаті НП довелося скасувати 13 запланованих операцій, щільний графік яких складається на тижні вперед. За повідомленням Олени Колесник, персонал і пацієнти поставилися до вимушеної евакуації з розумінням.
6 червня заклад працював у спеціальному режимі: зі зміненим графіком обстежень і операцій (які не вдалося провести), інфузій хіміотерапії тощо. З огляду на колосальні втрати в дотриманні графіків лікування, лікарі установи вирішили працювати до ночі без додаткової оплати, щоб всі операції були виконані і пацієнти отримали життєво необхідне лікування.