Відставка Міністра Квіташвілі: звільнити не можна працювати

458

549d407de2d892 липня 2015 р. видалося спекотним днем в українсько-грузинському Кабміні. Відновлюємо хронологію подій, пов’язаних з відставкою Олександра Квіташвілі.

Уранці інформаційні агентства України облетіла звістка про те, що Олександр Квіташвілі написав заяву про звільнення за власним бажанням і залишає пост Міністра охорони здоров’я. Про це повідомив перший заступник Голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко. За його словами, Кабінет Міністрів цю заяву ще не розглядав.

Першоджерелом стала сторінка партії «Солідарність — Блок Петра Порошенка» у Твіттері.

Через годину цю інформацію спростували і прес-служба МОЗ через офіційні веб-сайт та фейсбук-сторінку відомства, і прес-секретар Міністра Тетяна Циба в коментарі УНІАН.

Ігор Кононенко натомість наполягав: «У мене є така інформація, вона підтверджена…» Пізніше ситуацію прокоментував Голова фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко. У спілкуванні з журналістами в кулуарах Верховної Ради України він повідомив про те, що особисто передав Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку позицію своєї фракції щодо необхідності внесення подання про звільнення Міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі. «Звільнення Міністра можливе лише шляхом подання Прем’єра», — нагадав політик. За його словами, уся риторика чинного Міністра охорони здоров’я про те, що Парламент блокує його реформаторські ініціативи, не має підстав.

Цю інформацію опублікував офіційний сайт партії «Солідарність — Блок Петра Порошенка». Спростування від прес-служби МОЗ, звичайно ж, «таємниче» випарувалося.

Надвечір нарешті заговорив сам Квіташвілі. Скликавши брифінг у МОЗ, він заявив про своє рішення піти у відставку з поста Міністра охорони здоров’я України і повідомив, що написав відповідну заяву.

Нагадаємо, про представника «грузинського десанту в українській владі» Олександра Квіташвілі вперше заговорили за кілька днів до його призначення. Раніше в Україні він відзначився лише участю в команді «сумнівного годованця» — його попередника Олега Мусія — у Стратегічній дорадчій групі при МОЗ. Група була створена на грантові кошти і покликана розробити Стратегію реформування галузі охорони здоров’я. Фінальний документ Стратегії шокував експертів непрофесійністю і поверховістю. Саме його Олександр Квіташвілі пізніше презентував як «дорожню карту реформ».

Деякі експерти галузі побачили у нинішніх подіях подібність до процедури відставки Олега Мусія у 2014 р., проте стверджують, що Квіташвілі вчинив мудріше. Перший час після звільнення Мусій ще робив гучні заяви, і всі чекали, що він, як і обіцяв, ось-ось викриє своїх ворогів. Але півроку, що минули відтоді, довели: вороги так і залишилися невидимими, а сам Мусій за рахунок піару на темі несправедливого звільнення «головного медика Майдану» перебрався в тепле депутатське крісло.

За матеріалами pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я