З початку наступного року українські фахівці встановлюватимуть учасникам АТО біонічні протези рук за технологією Bebionic і Touchbionic. Зараз, як стверджують у Міністерстві соціальної політики, їх досліджують в Українському науково-дослідному інституті протезування, протезобудування та відновлення працездатності.
У Києві 6 серпня презентували технологію Bebionic3 з біонічного протезування для учасників АТО, які втратили верхні кінцівки.
У такому протезі за допомогою мікродвигунів рухається кожен палець. Протез передбачає 14 видів захоплень і може витримувати вагу до 45 кг.
Поки що бійці АТО можуть одержати лише фінансову допомогу на протезування за кордоном згідно з державною програмою, на яку в бюджеті цього року передбачено 150 млн грн.
Нещодавно Кабінет Міністрів підвищив суму виплат учасникам АТО на протезування однієї кінцівки за кордоном удвічі — до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2 млн 196 тис. грн. Раніше, згідно з постановою Уряду, прийнятою в липні цього року, розмір грошової допомоги на протезування однієї кінцівки за кордоном не мав перевищувати 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, але невдовзі з’ясувалося, що цієї суми для повноцінного протезування недостатньо.
За матеріалами УНІАН