Визнання колег дорогого коштує

5809

Напередодні Дня медичного працівника на адресу департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА надійшов лист зі словами вдячності лікарю-травматологу університетської лікарні Сергію Гаріяну від колег із Рівненської асоціації ортопедів-травматологів. Що ж стало приводом для такого вшановування? 

— Доволі часто мені висловлюють слова подяки пацієнти і чи не вперше так резонансно прозвучали слова щирої вдячності від колег, із якими доводилося стояти за одним операційним столом. Подібний лист вони надіслали ще й керівництву університетської лікарні, — поділився враженнями Сергій Гаріян. — Таке визнання моєї професійності дорожче усіляких нагород чи дипломів, можливо, ще й через те, що вдалося повернути до активного життя молоду людину. У мене міжнародний статус викладача Асоціації остеосинтезу, тож доволі часто доводиться брати участь у виконанні хірургічних втручань в інших закладах ортопедичного профілю. Цього разу мене запросили в Рівненську обласну лікарню долучитися до хірургічного лікування молодого пацієнта, який отримав особливу травму.

Трагедія сталася на будівельному майданчику — 20-літній робітник упав із восьмиметрової висоти новобудови. Як наслідок — складне травмування таза з багатоуламковим переломом вертлюжної западини. Подібні травми надзвичайно небезпечні тим, що призводять до ранньої інвалідизації, людина на все життя може залишитися в інвалідному візку. Проблема полягала ще й у високому ступені складності оперативних втручань, які проводять за таких переломів. Зазвичай їх виконують у кілька етапів, тривають вони упродовж 6-8 годин. Суттєвою проблемою стає й анатомічна специфіка цих втручань, яка полягає в особливостях хірургічного доступу в позаочеревинний простір. Операція відбувалася у два етапи, кожен із яких тривав по 6 годин.
У центрі новітніх ортопедичних технологій університетської лікарні наші фахівці понад три роки проводять такий вид ортопедичних втручань, тому напрацьовано певний досвід роботи з недужими, що мають подібні травми. Пацієнту Рівненської обласної лікарні за допомогою сучасних технологій репозиції та фіксації вдалося відновити анатомічну будову вертлюжної западини. Відтак у ранньому післяопераційному періоді за допомогою реабілітаційних заходів відновили й активні рухи в цій ділянці, поставивши пацієнта на ноги уже на другий день після операції.

ВЗ Що для вас означає така командна співпраця?
— Найперше, мене надзвичайно тішить те, що мої знання і мій досвід допомогли одужати ще одній людині. Хочеться зазначити й те, що така співпраця у команді, я б сказав, фахових однодумців, які діють заради спільної мети, додає впевненості, відчуття приналежності до великої ортопедичної спільноти. Це гарний стимул удосконалювати свій фаховий рівень, відшліфовувати професійність саме у виконанні такого виду ортопедичних втручань. Приємно, що мої власні набутки знадобилися, аби запровадити цей вид оперативних втручань у клініці Рівненської обласної лікарні.

Це взаємний обмін знаннями, досвідом хірургічної тактики у лікуванні пацієнтів із такими травмами. В особливих випадках і наш центр запрошує спеціалістів із інших лікувальних закладів, які спеціалізуються на травмах таза та вертлюжної западини. В перспективі плануємо надавати ортопедичну допомогу пацієнтам із такими травмами з інших областей. Усе необхідне для цього маємо — і сучасні передові технології, і кваліфікованих фахівців. Раніше нашими пацієнтами вже були мешканці Луцька, Рівного, Миколаєва.

Лариса ЛУКАЩУК, власкор «ВЗ», Тернопіль

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 коментар

  1. Лікар Сергій Гаріян справді заслуговує найвищих похвал і слів вдячності. Він фахівець найвищого рівня і просто чуйна і приємна людина. Він поставив мого батька на ноги з інвалідного візка. Знаю особисто ще немало людей яких цей лікар вернув до повноцінного життя. Хай Бог благословить його ще більше в дасть сил, натхнення і ще більше мудрості.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я