Внесено зміни до порядку видачі лікарняних

16601

У Міністерстві охорони здоров’я внесли зміни до порядку видачі лікарняних листків, які свідчать про тимчасову непрацездатність громадян, який затверджений наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.

Внесено зміни до порядку видачі лікарняних

Із зазначеного документу виключили пункт 1.19, згідно з яким лікарняний (довідку) в амбулаторно-поліклінічних закладах повинен видавати лікуючий лікар (фельдшер) переважно за місцем проживання чи роботи. Також наразі немає вимоги щодо необхідності подання заяви-клопотання, яку раніше слід було погодити з головлікарем або його заступником, засвідчити підписом та круглою печаткою медзакладу, якщо людина обрала лікуючого лікаря і лікувально-профілактичний заклад не за місцем проживання чи роботи.

Відчують зміни й лікуючі лікарі – тепер їм можна продовжувати лікарняні листки, в залежності від важкості захворювання, до 15 календарних днів (раніше було до 10 календарних днів).

Епідемія коронавірусної інфекції також внесла свої корективи – наразі лікар, що працює в амбулаторно-поліклінічній медустанові може видавати лікарняний на термін, який потрібен для лікування хворих на COVID-19 та/або завершення самоізоляції пацієнтом у відповідності до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Зміни внесені згідно наказу МОЗ від 11.11.2020 р. № 2593, який набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Цим документом також передбачається, що надавач первинної меддопомоги забезпечує забір біоматеріалів для тестування на коронавірусну інфекцію (за місцем надання допомоги або за місцем проживання (перебування) пацієнта) та їх доправлення до лабцентру МОЗ за адміністративно-територіальною належністю. Для організації тестування надавач первинної меддопомоги забезпечує дотримання інфекційного контролю та виїзд до пацієнта за місцем його проживання (перебування) за необхідністю.

Джерело: ligazakon.net

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 коментар

  1. Дякую за вчасну проінформованість, дякую уряду за доцільність змін, які часто наразі потрібно робити на випередження

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я