Волинь: Шанс на життя

1008

VZ 18-19_Страница_12_Изображение_0003Нові можливості відтепер з’явилися в Обласному онкогематологічному центрі, що діє при Волинському обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні, завдяки придбанню нового апарату для зберігання і змішування тромбоконцентрату — «онкошейкера». «Без періодичного перемішування донорська кров може зберігатись не більше 10 хвилин», — зазначає обласний дитячий онколог Наталія КЕДА.

­— Ми щороку ставимо на облік 30-35 дітей, у яких вперше виявляють онкозахворювання. А всього на обласному онкообліку перебуває 144 дитини. Структура онкозахворювань змінюється — останнім часом кількість злоякісних пухлин головного мозку у дітей і гострих мієлобласних лейкемій суттєво зросла. Онкологія, на жаль, помолодшала. Щороку у нас двоє-троє дітей народ­жується з пухлинами. Мій наймолодший пацієнт, якого вдалося врятувати, поступив на лікування у 28 днів від народження. Йому «пророкували», що він не буде ходити, страждатиме нетриманням сечі та калу. Зараз це рухливий хлопчик, якому вже вісім років, радує маму, приходить до нас на огляд. На сьогодні в Центрі перебуває 20 дітей, половина з них онкохворі, які отримують інтенсивну хіміотерапію. В Центрі 15 гематологічних і 5 онколіжок, вони практично завжди заповнені.

VZ 18-19_Страница_12_Изображение_0002ВЗ Таке необхідне обладнання, яке з’явилося у вас за сприяння благодійного фонду «СтопРак», спростить вашу роботу, в тому числі й пошуки донорів перестануть бути проблемою?
— Дотепер, коли дитині були пот­рібні тромбоцити, ми заготовляли їх у нашому Центрі. Дорослий донор може дати маленькому пацієнтові дві-три порції крові. Але враховуючи те, що у нас не було «онкошейкера» з інкубатором, який має можливість зберігати тромбоконцентрат протягом 5-7 днів, ми донорів використовували, скажемо так, не на повну потужність. Доводилося нам і батькам шукати щоразу нового донора. Хоча охочих здати кров не так уже й багато — чомусь бояться, кілька осіб навіть втекли прямо зі столу. Поява нового обладнання спростить нам роботу і поліпшить якість лікування. Стоятиме «онкошейкер» у спеціально обладнаній кімнаті поряд із сепаратором крові.

Президент благодійного фонду «СтопРак» Марія Адамчук сама нещодавно була пацієнткою онколікарні. Вона змогла побороти недугу і зараз разом із чоловіком виховує двох маленьких діток. Тож закономірно, що після пережитого і побаченого Марія та її чоловік не змогли стояти осторонь чужої біди, майже три роки тому вони створили благодійний фонд і всіляко намагаються допомагати іншим. Фонд «СтопРак» радів кожній гривні, що наближала до придбання «онкошейкера», адже коштував він 95 тисяч гривень. На сьогодні онкоцентр отримав від фонду ще й спеціальний пристрій — запаювач для пакетів із тромбоконцентратом. Наразі єдиний у Волинській області «онкошейкер» стане ще одним кроком до видужання хворих на рак.

Світлана МЕХ, власкор «ВЗ», м. Луцьк

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я