На Волині вперше у державі комплексно підійшли до розв’язання проблеми серцево-судинних захворювань. Регіональна програма «Волинькард», започаткована у березні 2011 року, успішно працює у трьох напрямках: профілактика, лікування та невідкладна допомога для людей із гострою патологією. Причому профілактиці відводиться чільне місце.
Мешканцю віддаленого села буває вкрай важко самому зважитися на обстеження через ті чи інші причини. Тим часом, раннє виявлення перших ознак хвороби у подальшому попередить розвиток, зокрема, важкої серцево-судинної патології — інфарктів та інсультів.
Починаючи з серпня минулого року, бригади волинських медиків виїжджали до селян у Маневицький район, щоб провести потрібні забори крові у 40-60-літніх, які належать до підвищеної групи ризику. Працюють у цьому напрямку і на місцях. Жителі семи сіл цього району мали змогу здати кров на загальний холестерин, перевірити глюкозу крові, поміряти артеріальний тиск і в разі відхилень від норми пройти дообстеження й отримати призначення лікаря. Не менш важливо і те, що всі аналізи та консультації безоплатні.
Поки що програма «Волинькард» є регіональною, вона затверджена до кінця 2013, фінансується з обласного і, де є можливість, з місцевих бюджетів. У межах її реалізації на запобігання та лікування серцево-судинних захворювань витратили майже 4 мільйони гривень.
— Потреба в її реалізації пов’язана з високим рівнем інвалідизації та смертності від серцево-судинної патології в області,— зазначив заступник начальника управління охорони здоров’я Волинської ОДА Іван Грицюк. — Для нас надзвичайно важливо, щоб люди зрозуміли: потреба у регулярному спілкуванні із медичним працівником є запорукою їхнього здоров’я, — сказав посадовець.
До речі, за останні три роки у волинські лікарні завдяки прямим дорученням Президента Віктора Януковича надійшла низка надсучасного діагностичного обладнання майже на 53 мільйони гривень, зокрема, високотехнологічне обладнання для двох кардіоцентрів: кардіохірургії — на базі Волинської обласної клінічної лікарні, а також тромболізису і кардіваскулярної патології — на базі Луцької міської клінічної лікарні. У 2011-2012 роках Волинь отримала два ангіографи (Волинська обласна клінічна лікарня та Луцька міська клінічна лікарня), магнітно-резонансний томограф (Волинська обласна клінічна лікарня) та 16-сканний комп’ютерний томограф (Луцька міська клінічна лікарня).
Світлана МЕХ, власкор «ВЗ», м. Луцьк