У Верховній Раді України наступного пленарного тижня (пройде з 12 по 15 квітня) має відбутися тематичне засідання з розгляду низки законопроектів зі сфери охорони здоров’я. Відповідне доручення Апарату Верховної Ради дав спікер Парламенту Володимир Гройсман під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів комітетів.
«Вважаю, необхідно провести окреме засідання для розгляду законопроектів з охорони здоров’я. Тому я просив би Апарат спільно з фракціями опрацювати перелік законів і позицій щодо їх підтримки та винесення на наступний, напевно, пленарний тиждень, наприклад, на вівторок, на ранкове або вечірнє засідання», — заявив Голова Верховної Ради.
Крім того, він доручив Апарату Верховної Ради запросити Уряд долучитися до напрацювання рішень, а також ознайомитися з позиціями асоціацій і представників місцевої влади щодо питань, які будуть розглядатися. «Зв’яжіться з асоціаціями і, будь ласка, опрацюйте ці закони, вивчіть думку на місцях, зокрема позицію обласних, місцевих рад, що потрібно, можливо, удосконалити, і визначте питання для дискусії під час розгляду», — зазначив В. Гройсман.
Степан Кубів: Рада має розглянути законопроекти з охорони здоров’я якнайшвидше
Представник Президента України, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Степан Кубів вимагає якомога швидше розглянути у Верховній Раді законопроекти щодо системи охорони здоров’я. Про це він заявив під час засідання Погоджувальної ради.
До документів, які потребують негайного розгляду, народний депутат відніс:
- проект Закону про внесення змін до Закону України «Про екстрену медичну допомогу» (щодо забезпечення справедливої оплати праці працівників бригад екстреної медичної допомоги) №1164;
- проект Закону про внесення змін до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (щодо соціальних гарантій працівників охорони здоров’я) №1332;
- проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань охорони здоров’я №2309а (представлені також два альтернативні законопроекти — № 2309а-д і №2309а-1).
Костянтин Яриніч: «Медичні» законопроекти — під суспільний контроль
Народний депутат — член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч звернувся до керівництва Парламенту з вимогою відвести окремий пленарний день для розгляду законопроектів у сфері охорони здоров’я.
Під час брифінгу на тему: «Законодавче забезпечення реформ охорони здоров’я» він звернув увагу суспільства на ситуацію, яка склалася навколо розгляду медичних законодавчих ініціатив, передусім законопроектів щодо надання фінансової та управлінської автономії лікувальним закладам та переходу від кошторисного фінансування до відшкодування витрат за фактично надані пацієнтам послуги.
Нагадаємо: у сесійну залу не виноситься ані пакет урядових законопроектів, зареєстрований у Верховній Раді ще в липні минулого року, ані альтернативний законопроект, поданий членами профільного Комітету.
«Регіони, які дійсно готові реформувати галузь, розуміючи, що тільки так можна забезпечити справді якісну й доступну медичну допомогу населенню, а медичному персоналу — гідну заробітну плату, уже сьогодні починають робити перші кроки в цьому напрямку. І я радий, що моя рідна Кіровоградщина — одна з перших областей, які не чекають з моря погоди», — зазначив Костянтин Яриніч.
На розгляд у сесійній залі очікує й законопроект про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині, покликаний реанімувати в державі важливу хірургічну галузь.
Також не винесений на повторне перше читання проект Закону №3312, який скасовує примусову працю випускників медичних вишів, котрі навчалися за державний кошт. «Ми повинні переходити від примусу до стимулу, забезпечивши молодих лікарів гідною заробітною платою, належними умовами праці та достойним соціальним пакетом», — вважає народний депутат. Саме за його запитом у Конституційному суді відкрито конституційне провадження у справі відповідності Конституції постанови Уряду, яка зобов’язує випускника відпрацьовувати 3 роки за розподілом (рішення КС повинне бути винесено до 9 червня цього року).
К. Яриніч уже вкотре наголошує, що зволікання з вирішенням зазначених питань значно ускладнює проведення подальших етапів реформи.
Ірина Сисоєнко: «Самопоміч» наполягає на терміновому розгляді законів про реформування соціально важливої сфери
Законопроекти про реформування медици мають бути внесені до порядку денного Верховної Ради вже найближчим часом. Про це з парламентської трибуни заявила народний депутат, член фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступник Голови Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.
«Стан державних і комунальних лікарень усе більше погіршується. Протягом півтора року роботи в Парламенті ми не прийняли жодного законопроекту про зміни в охороні здоров’я. Вже вкотре в порядку денному відсутні законопроекти про медицину, і я не знаю, як можна говорити про досягнення у боротьбі з корупцією, в економіці, про безвізовий режим, не змінюючи основну галузь — медицину. У профільному Комітеті лежать законопроекти, очікуючи, що їх, нарешті, винесуть на розгляд народних депутатів у сесійній залі. Це зокрема законопроект про автономізацію медичних установ, котрий дає змогу медичним закладам самостійно вирішувати, як використовувати кошти відповідно до потреб лікарень, та законопроект про трансплантацію органів, що вже давно зареєстрований у Верховній Раді. Це були перші питання, які вирішили країни пострадянського простору, і тільки Україна ніяк не може цього зробити. Ми просто зобов’язані прийняти законопроекти, готові до другого читання: наприклад, про збільшення заробітної плати медикам, у першу чергу працівникам екстреної медичної допомоги. Лікарі, які щодня рятують життя українцям, працюють у жахливих умовах, не мають ліків, вакцин, належного обладнання, отримуючи середню заробітну плату в розмірі 2,5 тис. грн», — заявила народний депутат.
За словами І. Сисоєнко, подальше ігнорування цих законопроектів уже найближчим часом призведе до того, що «люди в білих халатах залишать свої операційні та прийдуть до стін Парламенту».
За матеріалами УНІАН, прес-служби фракції «Об’єднання «Самопоміч», Facebook