Уряд провів порівняльну характеристику карантинних обмежень, які діють у країнах Європи та тих заходів, які введені в Україні. З’ясувалося, що український карантин виявився найм’якішім. Таку інформацію сповістив голова Кабміну Денис Шмигаль на традиційній селекторній нараді з питань запобігання розповсюдження COVID-19, яка проходила під головуванням Президента України.
Прем’єр-міністр наголосив, що минулого тижня вУкраїні здійснили 182 437 ПЛР-тестів. Позаминулого тижня в країні зробили 160 тисяч тестів. Протягом останнього тижня було зафіксовано 44 402 інфікованих коронавірусом. На позаминулому тижні виявили 41 тисячу хворих. Він додав, що знову почало спостерігатися повільне збільшення захворюваності.
Пан Шмигаль додав, що виконуючи доручення Володимира Зеленського, Кабмін підготував інформацію щодо того, які карантинні обмеження застосовують в інших країнах. За його словами, за індексом жорсткості карантинних обмежень, Україна має досить м’які заходи.
«Ми порівняли 18 європейських країн за індексом жорсткості, який враховує низку показників. Для прикладу, в Італії цей індекс становить 87,9, у Німеччині – 85,1, у Греції – 84, в Австрії – 78, у Польщі – 71. Україна серед 18 країн посідає 16-те місце й має індекс жорсткості 61,5. Тобто в нас один з найнижчих показників жорсткості карантинних обмежень», – зауважив він.
Пан Зеленський підкреслив, що Кабмін має підготувати всі питання та має бути готовим до вакцинації. Він сказав, що в першу чергу, в Україні щеплення проти коронавірусу зроблять медпрацівникам, військовослужбовцям, особам похилого віку, бо вони знаходяться у пріоритетній групі ризику. Також він додав, що МОЗ наразі веде підготовку до підписання перших договорів на поставку вакцини. Президент зауважив, що громадяни мають чітко знати, коли і як буде проходити імунізація проти COVID-19. Також очільник України зазначив, що вакцинація є викликом для всього світу.