Волинь: Спочатку — діагностика

1282

Для ефективного лікування потрібно насамперед встановити правильний діагноз. Віднедавна фахівцям Волинської обласної лікарні робити це буде значно простіше — тут відкрили діагностичне відділення, аналогів якому немає в жодній обласній лікарні України.

Іван СИДОР, головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні

До складу оновленого відділення входять три центри, дев’ятнадцять кабінетів і стаціонар. Унікальність підрозділу полягає в тому, що завдяки новому обладнанню й професійній підготовці його фахівці можуть діагностувати практично всі відомі недуги.

Основою устаткування відділення стало вже наявне обладнання, яке доповнили новим програмним забезпеченням. Зокрема, двома прог­рамами оновили МРТ, тож відтепер цей апарат має значно ширші можливості для діагностики. Це також стосується комп’ютерної томографії та ультразвукової діагностики.

Двома новими апаратами поповнилася лабораторія. Зараз тут за годину роблять 5 тис. аналізів, тобто 35 тис. за зміну. При цьому завдяки сучасному обладнанню на один тест витрачаються лічені хвилини. Зі слів спеціаластів, критично важливо, аби аналіз був максимально інформативний та дос­товірний, і саме цього ми нині домоглися.

Серед поповнень лікарні — міограф. Новий апарат дає змогу діагностувати порушення іннервації кінцівок та організму. Приміром, невролог знає, що в людини не працює нерв, а який саме — невідомо. Раніше на пошуки джерела ураження витрачалися тижні, а то й місяці. Тепер за допомогою міографа це можна легко і швидко встановити.

Нове обладнання для діагностичного відділення придбали за кошти, виділені в рамках субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами систем кровообігу у Волинській області». Крім того, велику допомогу надав Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», за кошти якого для лікарні придбали рентгенапарат вартістю 1,5 млн грн.

Гордістю оновленого відділення став офтальмологічний центр. На його базі нині проводять усі види операцій на задньому відділі ока, сітківці, лікують катаракту, імплантують штучні кришталики. У розпорядженні спеціалістів ― сучасне устаткування, у тому числі комп’ютерна томографія та лазер для очей.

Однак навіть найсучасніший апарат потребує фахівця, який на ньому працюватиме. Для цього необхідно, аби лікар знав іноземну мову, пройшов курс навчання за кордоном тощо. Адже саме спеціаліст є інтелектуальним каталізатором змін та розвитку медзакладу, і ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб підвищувати кваліфікацію наших працівників та створювати для них комфортні умови праці.

Нашій лікарні все ще є куди рости. Відтак після впровадження в роботу другої черги діагностичного центру плануємо розпочати третю, що дасть змогу розширити спектр медичних послуг та підвищити їх якість.

За матеріалами ІА «Волинські новини»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я