ВООЗ: Доступної вакцини проти COVID-19 не варто очікувати раніше 2021 року

244

У ВООЗ визнали успіхи вчених у розробці вакцини проти коронавірусної інфекції, але попередили, що масова вакцинація людей у світі буде, ймовірно неможлива до 2021 року. Таку інформацію озвучив Майкл Раян, очільник програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров’я.

Містер Раян вважає, що говорити про глобальну вакцинацію населення можна буде лише після 6 місяців 2021 року.

«Якщо реально дивитися на ситуацію, то вакцинація людей новою вакциною почнеться не раніше другої половини 2021 року», – наголосив він.

Раян також відзначив, що вчені вже досягли значних успіхів у розробці вакцини від коронавірусу, навіть трохи несподівано, що прогресу вдалося досягти у такі стислі терміни. Це стало результатом об’єднання зусиль різних країн, фармкомпаній та вчених.

Нині майже всі провідіні держави світу включились у процес створення необхідної вакцини. Зокрема, у США Дональд Трамп повідомив, що дві вакцини проти збудника COVID-19 вже проходять фінальні випробування, а ще 4 до цього етапу наблизяться у кілька тижнів.

В США нині діє спеціальна програма під назвою Warp Speed. Вона передбачає державну фінансову підтримку компаніям-розробникам вакцин, що підключилися до створення препарату. 

До програми увійшли 5 вакцин-кандидатів:  AZD1222 від AstraZeneca та Оксфордського університету, mRNA-1273 від Moderna Therapeutics, BNT162 від Biontech и Pfizer, Ad26.COV2-S від Johnson & Johnson (розробкою займається підрозділ Janssen) та вакцина від Merck і Themis Bioscience.

Крім того, у Бразилії, згідно повідомлення координатора досліджень Дімаса Коваса, у вівторок стартували випробування вакцини від китайського фармконцерну Sinovac.

Слід зазначити, що дням в Індії також почалися клінвипробування вакцини, над якою працювали компанія AstraZeneca та дослідники з Оксфордського університету. Проводити випробування буде індійська компанія-виробник вакцин Serum Institute, яка співпрацює з Оксфордським університетом. Однак розпочати дану фазу тестування вакцини спеціалісти зможуть тільки після того, як отримають відповідну ліцензію від індійської влади.

Роботи над вакцинами проти SARS-COV-2 йдуть в різних куточках світу, в тому числі і в РФ. Дві вакцини нині проходять випробування на солдатах на базі Головного військового клінічного госпіталю імені академіка М.М. Бурденко Міністерства оборони РФ, а також на базі Першого Московського державного медичного університету імені І. М. Сеченова Міністерства охорони здоров’я. Крім того, РФ намагається викрасти напрацювання по вакцинах на заході, про що нещодавно повідомили розвідки Великої Британії, Канади та США.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я