Всесвітня організація охорони здоров’я закликала всі країни збільшити витрати на первинну медико-санітарну допомогу до 1% від власного ВВП з метою ліквідації найбільш серйозних прогалин в охопленні та виконанні глобальних задач в галузі охорони здоров’я.
Організація також закликає країни активізувати зусилля з розширення масштабів надання послуг на всій своїй території. Про це сказано в спільному звіті ВООЗ, Організації економічного співробітництва і розвитку і Світового банку.
Виконавчий директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я Пітер Салама заявив, що для розширення масштабів первинної медико-санітарної допомоги в країнах з низьким і середнім рівнем доходу потрібно додатково 200 млрд. доларів на рік. Більшість держав здатні знайти ці ресурси і лише деякі потребують міжнародної допомоги, вважає Салама.
За його словами, додаткові капіталовкладення у розвиток первинної медико-санітарної допомоги в цих країнах могли б врятувати 60 млн життів, на 3,7 року збільшити середню очікувану тривалість життя і стати важливим фактором соціально-економічного розвитку.
ВООЗ також наголосила на необхідності захисту людей від фінансових труднощів. Зараз негативні наслідки оплати послуг з власних коштів відчуває на собі більше людей, ніж 15 років тому. Близько 925 млн осіб витрачають на оплату медичної допомоги більш 10% власних доходів, а 200 млн витрачають на неї понад 25%. При цьому показники зубожіння в результаті оплати медичної допомоги зросли серед всіх груп населення, крім вкрай бідних.
Директор з глобальної охорони здоров’я Світового банку Мухаммед Пейт назвав ключем до розширення охоплення послугами охорони здоров’я державні інвестиції в первинну медико-санітарну допомогу.
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус зазначив, що дана доповідь ясно закликає уряди всіх країн інвестувати додатково 1% ВВП в первинну допомогу.
«Це найнадійніший шлях наблизити світ, в якому кожна людина мала б право на охорону здоров’я», – заявив він.
Джерело: ВООЗ