ВООЗ надасть Україні антитоксин від дифтерії

249

За словами керівника патронатної служби міністра охорони здоров’я України Станіслава Грещишина, Всесвітня організація охорони здоров’я надішле до України у якості гуманітарної допомоги 200 доз сироватки від дифтерії.

МОЗ України домовився із Всесвітньою організацією охорони здоров‘я, що протягом двох тижнів до країни надійде 200 доз протидифтерійної сироватки. Потім міністерство розподілить їх поміж регіонами – повідомив Станіслав Грещишин.

Поки що подібних ліків в Україні немає, тому що термін дії наявних медикаментів проти цієї хвороби закінчився у перші місяці літа, а оперативно придбати їх ми не змогли. У першому тендері взяв участь лише один виробник, який не зумів надати усі необхідні документи, зауважив керівник патронатної служби МОЗ. Адже у світі таких медикаментів не так і багато. У більшості країн цю хворобу вже перемогли за допомогою вакцинації. Але міністерство сподівається, що новий тендер на закупівлю ліків виявиться більш результативним.

Нещодавно на Хмельниччині було підтверджене захворювання на дифтерію у дівчини у віці 21 року. На щастя, захворювання мало легку форму і сироватка лікарям не знадобилася. Минулого року на дифтерію в країні захворіло десять осіб.

У всьому світі із дифтерією успішно борються із допомогою вакцинації. Щеплення від цієї хвороби можна безкоштовно зробити у всіх звичайних неспеціалізованих лікарнях, адже вакцини від дифтерії в Україні вистачає, запевняє чиновник. Дорослі отримують комплексну вакцину від дифтерії та правця – АДС-М.

Ця вакцина діє протягом десяти років, надалі щеплення потрібно робити знову. Діти отримують комплексну вакцину від коклюшу, дифтерії та правця АКДС.

Дифтерія – інфекційне захворювання, яке викликає бактерія Corynebacterium diphtheriae. У важкій формі хвороби бактерії викидають токсичні речовини у вигляді сірого або білого нальоту у горлянці. Наліт може перекрити дихальні шляхи включно із набряком шиї. Ця хвороба є небезпечною. І у складній формі може закінчитися летально.

Джерело: Хвиля

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я