ВООЗ обурена нерівномірним розподілом вакцин від COVID-19 у світі

60

Більш ніж три чверті з уже введених 128 млн доз вакцин проти COVID-19 використані лише в 10 країнах, на частку яких припадає 60% світового ВВП. Наразі в майже 130 країнах, в яких проживає 2,5 млрд чоловік, вакцину не отримав жоден громадянин. Таку інформацію повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я.

ВООЗ обурена нерівномірним розподілом вакцин від COVID-19 у світі

«Дана свідомо невірна стратегія обернеться смертю людей і втратою джерел для існування, дозволить вірусу піддаватися подальшим мутаціями і чинити опір вакцинам і загальмує процес відновлення світової економіки», – йдеться в повідомленні міжнародної організації.

У ВООЗ наголосили, що працівники сфери охорони здоров’я в країнах з низьким і середнім рівнем доходу знаходяться на передньому плані боротьби з пандемією і повинні бути захищені в першу чергу.

«Країни, що беруть участь в роботі COVAX, готуються до отримання та використання вакцин. Працівники охорони здоров’я пройшли відповідне навчання, підготовлені холодові ланцюга. Відсутній лише справедливий розподіл вакцин», – заявляють у ВООЗ.

ЮНІСЕФ та ВООЗ закликають політиків керуватися стратегією вакцинації, яка дійсно здатна покласти край пандемії в глобальному сенсі і обмежити появу нових варіантів вірусу.

Для забезпечення можливості впровадження вакцинації в усіх країнах протягом перших 100 днів 2021 року вкрай необхідно, щоб:

  • Уряди, які завершили вакцинацію медиків та вразливих груп населення у свої країнах, в рамках COVAX надавали вакцини іншим країнам для того, щоб вони могли зробити те ж саме;
  • Ініціатива щодо прискорення доступу до засобів для боротьби з COVID-19 (ACT) і її компонент з вакцин COVAX отримували фінансування в повному обсязі, з тим щоб забезпечити можливість надання фінансової і технічної підтримки з питань розподілу і застосування вакцин країнам з низьким і середнім рівнем доходу. У разі повноцінного фінансування, Ініціатива ACT може принести віддачу в розмірі до $166 на кожен вкладений долар;
  • Виробники вакцин керувалися принципом справедливості при розподілі обмеженої кількості вакцин; в пріоритетному порядку направляли ВООЗ дані про безпеку, ефективність і технології виробництва продукції для проведення нормативної експертизи і прийняття стратегічних рішень; розширювали і в максимальній ефективно використовували виробничі потужності; і передавали технології іншим виробникам, які можуть сприяти нарощуванню глобальних поставок.

Зазначається, що для збільшення обсягу виробництва вакцин і забезпечення їх справедливого розподілу потрібні глобальні зусилля лідерів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я