Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) виступила із закликом виділити 7,7 млрд доларів на боротьбу з мутованим штамом «Дельта» в бідних країнах, які не можуть самостійно протистояти пандемії. Про це повідомив старший радник генерального директора ВООЗ Брюс Ейлвард, пише Фармвесник.Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала терміново виділити 7,7 млрд дол. на надання підтримки країнам з низьким рівнем доходу для стримування зростання випадків заражень «Дельта»-варіантом COVID-19. Кошти витратять на закупівлю COVID-вакцин, медичний кисень та забезпечення необхідною меддопомогою,
Фінансування отримає Ініціатива щодо прискорення доступу до засобів для боротьби з COVID-19 (ACT), яка по всьому світу здійснює поставки медичних товарів першої необхідності для боротьби з коронавірусною хворобою.
Брюс Ейлвард повідомив, що гроші підуть на часткове покриття дефіциту, який виник у бюджеті організації. За його словами, це перешкоджає боротьбі з пандемією в країнах, що розвиваються, які мають обмежений доступ до вакцин або не мають його зовсім.
Помічниця генерального директора ВООЗ з питань доступу до лікарських засобів, вакцин та фармацевтичної продукції Маріангела Сімао зауважила, що в ситуації, яка склалася, потрібно допомогти країнам об’єднатися. В іншому випадку, на її думку, країнам доведеться ще довго жити з небезпечним вірусом.
Повідомляється, що ВООЗ має намір імунізувати проти COVID-19 не менше 10% населення планети до кінці вересня, не менше 40 % до кінця 2021 року, 70% – до середини наступного року.
За словами Брюса Ейлварда, в біднах країнах у людей, у яких спостерігаються симптоми коронавірусної хвороби, немає коштів на проведення COVID-тестів, а також тестів на інші захворювання, серед ких малярія, туберкульоз чи ВІЛ. Також гроші витратять на придбання тестів, захисних масок і кисневу терапію.