Команда фізиків з Університетського коледжу Лондона (UCL) вперше спробувала вирахувати масу хромосом людини, використовуючи потужний рентгенівський промінь в національному синхротронному центрі Сполученого Королівства – Diamond Light Source, передає портал American Laboratory
Дослідники використовували рентгенівську сканувальну техніку і створили високочутливу тривимірну реконструкцію 46 хромосом в метафазі. Команда вчених зосередила увагу на лейкоцитах, таким чином вони змогли визначити кількість електронів, або електронну щільність, що міститься всередині них. Оскільки маса електронів відома, дослідники використали її для розрахунку маси хромосом.
Дослідження показало, що в цілому хромосоми важили 242 пікограма, що приблизно в 20 разів важче, ніж одна ДНК. Відзначається, що маса хромосом виявилася значно важчою, ніж очікували вчені.
Провідний автор дослідження і професор Лондонського центру нанотехнологій в Каліфорнійському університеті Ян Робінсон повідомив: «Це важче, ніж ми очікували, і, якщо воно буде відтворено, це вказує на незрозумілу надлишкову масу хромосом».
Отримані дані дозволяють припустити, що всередині хромосом можуть перебувати компоненти, які ще належить виявити. Що в свою чергу, може мати важливі наслідки для здоров’я людини, зокрема допоможе в медичних дослідженнях для діагностики раку та інших захворювань.
Нагадаємо, нещодавно дослідники винайшли новий спосіб відновлення шкіри людини.