Вперше в Україні до хірургічної бригади увійшов робот

3090

Робот-асистована хірургічна система Da Vinci проти надскладних хірургічних патологій в онкології, гінекології, колопроктології, урології і інших напрямків використовують у світі вже 20 років.

Робот-асистована хірургічна система Da Vinci

Сьогодні кожні 36 секунд одна з операцій в світі виконується за допомогою такої системи, а за час відколи розпочали використовувати технологію, проведено близько 6 млн оперативних втручань.

 В Україні перший і поки єдиний робот-хірург з’явився менше року тому в одному з вінницьких медичних центрів ендохірургії. Про перші результати і свої враження від застосування нового девайса розповіли провідні хірурги центру.

«Серед головних переваг – більша точність виконання операції, мініінвазивність (за рахунок мінімального розміру маніпуляторів),  можливість використовувати хірургічний доступ, який не могла б здійснити рука хірурга , можливість використовувати «чотири руки» одночасно, при тому без різниці ліва чи права. 4 D зображення дозволяє виділяти такі анатомічні структури, які не доступні при традиційній хірургії. Наприклад, під час втручання з приводу пухлин сечового міхура, де сама кіста може бути розташована біля ниркових судин. Отже, роботизована система дозволяє більш делікатно виділити такі утворення біля важливих судин, що дозволяє зберігати орган і його функцію. Часто, роботизовані системи використовують при хірургічних втручаннях, що тривають багато годин поспіль, адже це дозволяє дещо скоротити час операції при збереженні високої якості її виконання. Іншими словами, це система, створена для складних органзберігаючих оперативних втручань. Хірургові працювати за допомогою такої технології набагато простіше навіть у фізичному плані – зручне положення дозволяє менше втомлюватися. Тож, ще один бонус – ефективне використання професійних ресурсів», – зауважує доктор медичних наук, PhD, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар онкогінеколог, завідувач хірургічним відділенням Андрій Григоренко.

Щодо переваг також відзначалося, що використання таких технологій, як ця роботизована система, значно скорочує час навчання хірурга і дозволяє швидше впроваджувати в медичну практику сучасні ефективні методи хірургічного лікування та діагностики високої точності.

Цікаво, що один з пацієнтів планував оперуватися за кордоном, але, дізнавшись про те, що Da Vinci вже є в Україні, а ще й порівнявши вартість, яка майже удвічі менша від європейської, довірив своє здоров’я вінницьким хірургам і не пошкодував.

З огляду на вартість цього обладнання, довгий час про хірургічне лікування такого рівня в Україні можна було тільки мріяти. Але тепер це українська реальність. Хочеться вірити, що з часом розширюватиметься і доступність високих медичних технологій для наших громадян. Адже, що може бути дорожчим за здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я