Е-медицина в Україні все більше набуває рис реальності. На часі запуск е-лікарняних – за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України, НСЗУ, Міністерства соціальної політики, Міністерства цифрової трансформації, Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду України.
Цю перспективу лікарська спільнота сприйняла без захвату, адже, по-перше, вважає, що їй додасться роботи, а, по-друге, ще не забувся торішній колапс МІС eHealth. Обіцянки, які активно роздавав заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер про те, що «це революційний сервіс, який спростить життя пацієнтам і лікарям», лікарів не переконали. Вони розуміють, що їх все одно неодмінно «ощасливлять», тому запитують лише одне: «Коли?», аби встигнути підготуватися, принаймні морально.
На засіданні Уряду 31 березня 2021 р. прийняли з доопрацюванням постанову «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України». Вона унормовує механізм організації ведення Реєстру та надання інформації з нього, оновлює алгоритм видачі листків непрацездатності задля електронізації послуги «е-лікарняний» шляхом прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування електронного реєстру листків непрацездатності».
Коли саме вона набуде чинності? В документі прописано: « Ця постанова набуває чинності з дати оприлюднення на веб-сайті Пенсійного фонду України інформації про початок забезпечення електронної інформаційної взаємодії інформаційно-телекомунікаційних систем Національної служби здоров’я, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування Електронним реєстром листків непрацездатності в обсязі, необхідному для виконання завдань, визначених цією постановою». Отже точної дати немає – треба слідкувати.